İstanbula Youtube sever başkan !

İşte İstanbul'un Youtube sever başkan adayı..

İstanbula Youtube sever başkan !

Şaka mı bu?’ dedirten vaatleriyle ezber bozan bir başkan adayı Seyfi Solukal. İstanbul’u yönetmeye talip olan Berkeley mezunu siyaset bilimci başkan adayıyla ‘Minibüsler sadece durakta duracak’tan, ‘YouTube açılacak’a, ‘Taksiler gece de gündüz açacak’tan, ‘Küresel ısınma bizi teğet geçecek’e uzanan vaatlerini konuştuk.

1/ 12
İstanbula Youtube sever başkan !

Siz kimsiniz, diğer politikacılardan farkınız ne?

Siyaset bilimciyim. Evliyim, iki de çocuğum var. Halktan biriyim. Şu ana kadar gördüğümüz politikacıların bizi hiçbir şekilde tatmin etmediğini görmem bu işe girişmeme sebep oldu. Siyasette yeni bir dönem açılmalı, halk artık her seçimde yinelenen bayat vaatlerden sıkıldı diye düşündüm ve şehri daha verimli, yaşanılır bir yer yapmak için yola çıktım.

2/ 12
İstanbula Youtube sever başkan !

“Sevgiyle geliyorum” diyorsunuz. Neden başka bir şey değil de sevgi?
Bu halk politikacılarından sevgi görmedi. Başka şeyleri de doğru dürüst görmedi ama hiç görmediği tek şey sevgi. Ben, dünyada eşi benzeri olmayan böyle romantik bir şehrin ancak sevgiyle yönetilebileceğini düşünüyorum.

3/ 12
İstanbula Youtube sever başkan !

Ama sevgi karın doyurmaz. Bu halk önce doymak, sonra sevilmek istemez mi?
Biz öyle sanıyoruz. Halk aslında önce sevilmek, sevildiğini bilerek güven duymak istiyor. Bir de bunca yıldır ‘Plan değil pilav isteriz’ dedik de ne oldu? Ne plan, ne pilav alabildik. Bari bundan sonra bir şeyler değişsin. Karın doyurmayan şeyler noksan olduğu için karnımız tam olarak doymadı belki de. Bir de günlük olarak karın doyurmaya değil de torunlarımızın karnının nasıl doyacağına bakmak gerekiyor. İstanbul artık yaşanmaz bir şehir oldu. Bence bunun tek sebebi sevgisizlik. Şehri, birbirimizi ve kendimizi daha çok sevmeliyiz.

4/ 12