İstanbulda büyük protesto !

Motosikletlilerden İsviçre Konsolosuluğu önünde alkışlı protesto...

İstanbulda büyük protesto !

İsviçre İstanbul Konsolosu Florian Köppel'in eşi Andrea Köppel'in, Beşiktaş Bebek'te Doğan Durmuş İnal'ın kullandığı motosiklete otomobiliyle arkadan çarpıp kaçması ve İnal'ın eşi Filiz İnal'ın ağır yaralanmasına neden olması, motosikletli gruplar tarafından Levent'teki İsviçre Konsolosluğu önünde protesto edildi.

1/ 17
İstanbulda büyük protesto !

Sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta örgütlenen ve aralarında KymcoClubTurkey, T-Bikers Türk Motor Kulübü, TR Riders Grubu gibi farklı motosiklet gruplarının yer aldığı yaklaşık iki yüz motosikletli, İsviçre Konsolosluğu'nun bulunduğu Levent Plaza önünde toplandı. Motorlarını konsolosluğun bulunduğu binanın önüne park eden eylemciler, "Motosikleti fark edin" yazılı bir pankart açtı.

2/ 17
İstanbulda büyük protesto !

Eyleme katılan Doğan Durmuş İnal, kaza günü gezintiye çıktıkları eşiyle birlikte Bebek'te kahve molası verdiklerini belirterek, "Sonra yola çıktık. Delinin teki geldi arkamıza. Aynı hızla seyrederken gaza basıp bize vurdu. Bu bir kaza değil, bunu başından beri söylüyorum. Aynı hızla seyrederken, hızlanıp vuruyor. Ondan sonra hayatımız alt üst oluyor. Eşim için çok korkuyorum. Sağlık durumu ciddi, beyin sapında bir hasar olduğunu söyledi doktoru. Daha en az bir ay yoğun bakımda kalacak. Şuuru yerinde olamadan devam ediyor hayatına. Sonunda ne olacak bilinmiyor. Çünkü önce şuurunun yerine gelmesi gerekiyor, hasar ondan sonra ortala çıkıyormuş" dedi.

3/ 17
İstanbulda büyük protesto !

Konuyla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirten İnal, sadece şikayetçi olmadığını belirterek, olayın sonuna kadar üzerine gideceğini söyledi.

4/ 17