İstanbulun 7 ilçesinde son durum

İstanbul'un 7 ilçesinde son durum

İstanbulun 7 ilçesinde son durum

Sabah yazarı Mahmut Övür, seçim öncesi yapılan son araştırmayı yazdı.

Övür'ün yazısında, İstanbul'un 7 büyük ilçesindeki son seçim sonuçları ile birlikte adayların son durumu da yer aldı.

İşte Mahmut Övür'ün, önemli ilçelerdeki son durumu aktardığı yazısı...

(Sabah)

1/ 9
İstanbulun 7 ilçesinde son durum

ADALAR

Milletvekili seçiminde AK Parti yüzde 47, CHP 32... 2009 yerel seçiminde ise AK Parti yüzde 43, CHP 45. AK Partili eski başkan Coşkun Özden yüzde 35, CHP'nin mevcut başkanı Mustafa Farsakoğlu ise yüzde 5.7 oranında tanınıyor. Bu durum CHP'nin aday değiştireceğini gösteriyor. En şanslı iki aday; Mehmet Dündar Tıraş, Recep Çalı görünüyor.

2/ 9
İstanbulun 7 ilçesinde son durum

ATAŞEHİR

Milletvekili seçimlerinde AK Parti 45, CHP yüzde 37. Son yapılan yerel seçim araştırmasında ise AK Parti 46, CHP yüzde 47 görünüyor. Fark az ama CHP'nin elinde önemli bir aktör var, Belediye Başkanı Battal İlgezdi. Açık uçlu soruda İlgezdi'nin tanınırlık oranı yüzde 50.

AK Parti'nin tanınan ismi ise İlçe Başkanı Nimetullah Topu... Topu'nun bilinmesi seçim kazanmak için yeterli görünmüyor. Ataşehir'le güçlü bağı olan şehir plancısı Gürbüz Kaya adı öne çıkıyor ve daha şanslı görünüyor.

3/ 9
İstanbulun 7 ilçesinde son durum

BEYLİKDÜZÜ

Anketlerde AK Parti 49, CHP ise yüzde 40 görünüyor. AK Parti'nin mevcut başkanı Yusuf Uzun'un tanınırlık oranı yüzde 11 civarında. AK Parti'nin aday adayları arasında eski başkanlar Velittin Küçük ve Vehbi Orakçı gibi etkili isimler var. Özellikle bir önceki dönem başkan olan Orakçı'nın AK Parti geleneğinden gelmesi, bölgedeki yatırımlarda imzasının olması şansını artırıyor. CHP'de ise en bilinen isim İlçe Başkanı Ekrem İmamoğlu... Onu İbrahim Mendeşağu izliyor

4/ 9