İstanbulun en havalı terasları

Sıcaklar bastırdığından beri kapalı alanda durulmaz oldu.

İstanbulun en havalı terasları

Sushi severlerin cenneti

Vogue

Akaretler’deki Beşiktaş Plaza’nın çatı katındaki Vogue’un üç tarafı denizlerle çevrili desek yeridir. Açıldığı günden bu yana İstanbul’un en gözde mekânları arasında gösterilen Vogue’un manzarası kadar iddialı bir de şarap menüsü var. Menüdeki 200 şarap çeşidi arasından seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Ayrıca Vogue için özel olarak üretilen beyaz ve kırmızı house wine’lar yemeklere eşlik ediyor, dileyen misafirlerin alımına da sunuluyor.

1/ 15
İstanbulun en havalı terasları

Puroya meraklıysanız, puro kültürünün seçkin örnekleri de var. Vogue’un sushi severler için bir cennet olduğunuda söylemek gerekiyor. Menüde orijinal malzemeleri ile yapılmış yani gerçek tadında 70 çeşit sushi var. Dileyenlere “sushi take away” imkânı da sunuluyor. Vogue 12:00 - 02:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Ayrıca, Pazar günleri 10:30 -16:00 arasında açık büfe kahvaltı servisi var. Ana yemeklerin fiyatı 28 ile 145 TL arasında değişiyor. Vogue’da en çok tercih edilen yemekler Şili levreği ve kuzu incik. Bu yaza özel kokteylleri ise Sun of peach (rom, passion fruit, satsuma ve şeft ali), Name of the rose (üzüm, gül, cranberry, votka) ve Adaptation (vanilyalı votka, satsuma,portakal, limon suyu). Kokteyl fiyatları da 30 ile 35 TL arasında.

2/ 15
İstanbulun en havalı terasları

Dikkat bağımlılık yaratır

360 İstanbul East

360 istanbul East Anadolu yakasının bağımlılık yaratacak yeni teraslarından biri olacak gibi görünüyor… DoubleTree by Hilton Moda’nın terasında hizmet veren 360istanbul East’in ön cephesi Moda’dan Marmara Denizi’ne bakıyor, arka cephesi ise Kadıköy yakasını görüyor. 360istanbul East’in havuz başında bulunan barında günün her saatine uygun bir kokteyl bulunuyor. Mekanın spesiyalleri “Your world is 360” ve Hindistan cevizi sütü, taze ananas ve çilek püresi ile özleşen Egzotik Mojito. Gündüz saatlerinde havuz başında kendinizi chill out müziğin rahatlatıcı etkisine bırakabilir, akşamüzeri ise havuz başı partilerinde dans müziğinin hitlerini dinleyebilirsiniz. İlerleyen saatlerde ise mekanda house müzik ve türleri çalınıyor. 360istanbul East saat 12:00’de öğle servisi ile açılıyor. Haft a içi saat 02:00, haft a sonu ise daha geç saatlere kadar hizmet veriyor. 360istanbul East’te akşam yemeği (1 kişi) içki dahil 90 TL. Tüm kokteyller ise 25TL.

3/ 15
İstanbulun en havalı terasları

Çan sesini takip edin

Ghettoteras

İstanbul’un önemli konser mekânlarından biri olan Ghetto, adına yaraşır İstanbul manzarası, yenilenen dekoru, menüsü, müziği ve yaz aylarına özel frozen kokteylleri ile Taksim’deki önemli adreslerden biri olmaya aday görünüyor. Feraye Restaurant’ın Ghettoteras için hazırladığı özel menü provansal minyon köft e, kombo nugget gibi atıştırmalık porsiyonlardan oluşuyor.

4/ 15