İşte Abdullah Öcalanın son hali

İşte Abdullah Öcalan'ın son hali

İşte Abdullah Öcalanın son hali

İmralı Cezaevi'nde hükümlü bulunan Abdullah Öcalan'ın, çözüm süreci kapsamında devlet heyeti ile görüşmeye devam ettiğini ve görüşmelerin olumlu geçtiğini söylediği belirtildi.

(Vatan)

1/ 6
İşte Abdullah Öcalanın son hali

ANF'nin haberine göre Öcalan'la önceki gün görüşen yeğeni Dilek Öcalan, Öcalan'ın devam eden çözüm sürecine ilişkin, 'Devlet heyeti ile görüşmelerimiz devam ediyor. Bu son görüşmelerimiz olumlu geçiyor. Görüşmelerimizin bu şekilde gitmesi şu an itibarı ile iyidir' dediğini söyledi.

2/ 6
İşte Abdullah Öcalanın son hali

'FOTOĞRAFLAR İYİ DEĞİL'
Öcalan'a yayınlanan fotoğraflarını da sorduğunu da belirterek 'Fotoğraflar iyi çekilmiş fotolar değil. İyi çıkmamış. Ayrıca bizim arkadaşlar tarafından yayınlanmamış' dediğini aktardı.

Daha önceki görüşmelerde görüşme yapılan oda sadece bir yuvarlak masa olduğunun söylendiğini bu sefer ise odayı ikiye bölen bir masa olduğunu ifade eden yeğen Öcalan, ' Eskiden temas olanağı daha fazlaymış. Sadece ellerimizi uzatıp ayağa kalkıp selamlaşabildik' dedi.

3/ 6
İşte Abdullah Öcalanın son hali

Görüşme başladığında ilk olarak Öcalan'ın konuşmaya başladığını ve kendisine anılarını anlattığını dile getiren yeğen Öcalan 'Okula gitmek için evden ayrılışını anlattı. 'İlk mücadeleye ben sekiz yaşında başladım' dedi. 8 yaşında evden ayrıldım tek başına yürüyerek Nizip'e gitmiştim ve çok kızmıştım' dedi. Daha sonra bana yaşımı sordu ve 'Ben de o yaşlarda yani 25 yaşında mücadele başlattım' dedi. 'Yaşın şuan itibarı ile uygundur sende çalışmaları yürütebilirsin ve kendini daha iyi katabilirsin' dedi' diye belirtti.

4/ 6