İşte AK Partinin belediye başkan adayları

İşte AK Parti'nin belediye başkan adayları

İşte AK Partinin belediye başkan adayları

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin yerel seçimlerdeki belediye başkan adaylarını açıkladı.
İşte adaylığı kesinleşen o isimler...

1/ 49
İşte AK Partinin belediye başkan adayları

Enver Yılmaz/ORDU
Enver Yılmaz kimdir?

Enver Yılmaz, 20 Mart 1970'te Ordu Ulubey'de doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Hamide'dir.

Hâkim ve Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.
Hâkim olarak görev yaptı. Serbest avukat olarak çalıştı.
22 ve 23. Dönem Ordu Milletvekili seçildi. 22. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği görevinde bulundu.
24. Dönemde Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Türk Grubu üyesi oldu ve KEİPA'nın Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.
Almanca bilen Yılmaz, evli ve 2 çocuk babasıdır.

2/ 49
İşte AK Partinin belediye başkan adayları

Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu/ Trabzon
Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu kimdir?

7 Ocak 1952 tarihinde Trabzon'un Akçaabat ilçesinde doğdu. İlk ve orta eğitimini Trabzon'da tamamladı. K.T.Ü Yer Bilimleri Fakültesi Jeoloji Mühendisliği'ni 1975 yılında bitirerek [1], Etibank Maden Aramaları Daire Başkanlığı’nda maden mühendisi olarak çalışmaya başladı. 1979 yılında bu görevden istifa ederek, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimi almaya başladı. Buradan mezun olunca, Trabzon'un birçok yerinde sağlık ocağı hekimi olarak çalıştı. Yurdun çeşitli yerlerinde sağlık sektöründe değişik görevlerde bulundu. 2004 yılında İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü'ne başkan vekili olarak atandı. 2005'ten itibaren Sağlık Bakanlığı'nda müsteşar yardımcısı ve 2007 den itibaren sağlık bakanlığı müsteşarı olarak çalışan Gümrükçüoğlu[2], 2009 yerel seçimleri öncesi Ak Parti Trabzon belediye başkan adayı olarak, seçmenlerin karşısına çıktı. 30 Mart sabahı seçimin galibi olarak, Trabzon Belediye Başkanlığı'na seçildi.

3/ 49
İşte AK Partinin belediye başkan adayları

Ahmet Çakır/Malatya
Ahmet Çakır kimdir?

1964 yılında Malatya İli Darende İlçesi’nde doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Darende’de tamamlayan Başkan Çakır, daha sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü Ön Lisans Programından mezun oldu. 1987 yılında ticaret hayatına başlayan, daha sonra şirketleşerek 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde kurduğu fabrikada gıda sektöründe üretimi sürdüren Başkan Çakır, eğitim sektöründe de özel bir kolejin kuruluşunda Kurucu Yönetim Kurulu üyesi olarak görev aldı. Bu faaliyetler sırasında iki yıl Malatya MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği ve daha sonra üç yıl MÜSİAD Malatya Şube Başkanlığı görevini yürütmüştür. 2007 – 2009 yılları arasında AK Parti Malatya İl Başkanlığı görevini yürüten Çakır, 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Malatya Belediye Başkanı olarak seçilmiştir. Başkan Çakır evli ve iki çocuk babası olup, orta derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir.

4/ 49