İşte AKP'nin çöküş nedenleri

İşte AKP'nin çöküş nedenleri

İşte AKP'nin çöküş nedenleri


AKP son dönemde baskıcı bir yönetim sergileyerek toplumu kutuplaştırmış ve kendisine oy veren partililere bile bu kadar da olmaz dedirtmişti. Erdoğan'ın tabanını bir bayrak altında toplama çabası ve Cumhurbaşkanlığı için verdiği yeminine de sadık kalmaması AKP'nin son dönemde gözle görülür şekilde oy kaybetmesine ve seçmenin 'biraz dur' demesine neden oldu.
 

1/ 25
İşte AKP'nin çöküş nedenleri


Erdoğan'ın kaçak olduğu tescillenen sarayı kamuoyunda büyük tartışmalara neden oldu. Mimarlar Odası Ankara Şubesi 8 Haziran'da 'Demokratik ve Özgür Bir Türkiye'ye Uyanmak üzere' başlığıyla, Atatürk Orman Çiftliği'ne yapılan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili bugüne kadar yaptıkları maliyet açıklamalarını tablo halinde yayınladı. Saray'ın 1,3 milyarlık maliyeti Erdoğan'ın başını halen ağrıtmaya devam ediyor.
 

2/ 25
İşte AKP'nin çöküş nedenleri


Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ı "Ak Saray"da karşıladığı törende 16 Türk devletini temsilen yer alan askerlerin de Erdoğan'ın kibrini ön plana çıkaran görüntü olduğu konuşuldu ve bu tablo da sosyal medyada en çok konuşulan Saray görüntüsü oldu.
 

3/ 25
İşte AKP'nin çöküş nedenleri


MİT TIR'ları haberini yapan ve kamuoyunu bilgilendirme görevini ifa eden Can Dündar da Erdoğan'ın hedefindeydi. Erdoğan canlı yayında Can Dündar'ı tehdit ederek 'onu öyle bırakmam' dedi. Erdoğan'ın bu tavrı bütün dünyada yankılandı. Can Dündar tehditlere boyun eğmedi. Ve MİT TIR'larına ve MİT mensuplarına müdahale görüntüleri de Cumhuriyet'te yayınlandı.
 

4/ 25