İşte ana yüreği!

Yangın sırasında bir anne kızını böyle kurtarmaya çalıştı.

İşte ana yüreği!


Yangına 60 itfaiyeci müdahale etti. Kurtarma görevlileri biraz geç kalsa 27 yaşındaki anne bayılıp bebeği elinden kayacaktı.

1/ 5
İşte ana yüreği!

Dairesinde yangın çıkan Amerikalı anne, yedi aylık bebeğini nefes alabilmesi için beşinci katın penceresinden sarkıttı ve yavrusunu itfaiye gelene kadar yarım saat boyunca boşlukta öylece tuttu...

2/ 5
İşte ana yüreği!

Pencereye koştu... ABD’nin New York eyaletinde bulunan Bronx semtinde meydana gelen yangın, bebeğine zarar gelmemesi için canını tehlikeye atan annenin dramatik çabasına sahne oldu. Pelham Parkway binalarından birinde çıkan yangında, Vanessa Scott isimli kadın 7 aylık bebeği Zaniwah Alexandra ile beşinci kattaki dairesinde mahsur kaldı. Çıkış yolu kapanan kadın dumanlar etrafı sarınca yavrusunun hayatından endişe etmeye başladı.

3/ 5
İşte ana yüreği!

Parmaklıktan çıkardı...Bebeği ile pencereye koşan kadın pemir parmaklıkların arasından çocuğunu dikkatlice geçirerek nefes alması için camdan dışarı sarkıttı. İtfaiye ekipleri gelene kadar bebeğini tek eliyle öylece tuttu. 60 kişilik kurtarma ekibi yarım saat süren çabalar sonucunda bebeği ve annesini kurtardı. Kadının bebeğini yaşatma çabası karşı komşusu Maya Tucker tarafından görüntülendi.

4/ 5