İşte büyük anketin sonuçları

İstanbul'da Kılıçdaroğlu mu, Topbaş mı önde?

İşte büyük anketin sonuçları

SORU: SİZE BAZI İSİMLER SAYACAĞIM BU İSİMLERİ TANIYOR MUSUNUZ ? TANIYORSANIZ KİM OLDUĞUNU SÖYLER MİSİNİZ ?

İstanbul’luların %94,3’ü Kadir TOPBAŞ’ı - %77,4’ü KILIÇDAROĞLU’nu tanıdığını söylüyor.

1/ 16
İşte büyük anketin sonuçları

SORU: BU SAYDIĞIM İSİMLERDEN TANIDIKLARINIZI İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLARAK GÖRMEK İSTEYİP İSTEMEDİĞİNİZİ SORACAĞIM.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yaşayan seçmenlerin %49,5’i Kadir TOPBAŞ’ı Belediye Başkanı olarak görmek istediğini söylemiştir. %31,5 istemem demiş, %13,3 fikrim yok demiş, %5,7’ye ise tanımadığı için bu soru sorulmamıştır.

2/ 16
İşte büyük anketin sonuçları

İstanbul’lu seçmenlerin %32,4’ü KILIÇDAROĞLU’nu Belediye başkanı olarak görmek istediğini, %32,1’i ise istemediğini söylemiştir.

3/ 16
İşte büyük anketin sonuçları

SORU: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde AK Partinin adayı Kadir TOPBAŞ, CHP’nin adayı ise Kemal KILIÇDAROĞLU. Diğer bazı partilerin adayları ise henüz belli değil. İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI için hangi partinin adayına oy vereceksiniz ?

AK Parti’nin oy oranı %41,8 – CHP’nin ise %30,4’tür. Seçmenlerin %17,2’si bu soruya kararsız olduğunu veya hiçbir partiye oy vermeyeceğini söylemiştir.

Kararsızlar ve sandığa gitmeyecekler siyasi partilerin oy oranlarına ağırlığınca dağıtıldığında AKP oyları %50,5’e – CHP oyları ise %36,7’ye çıkmaktadır.

4/ 16