İşte CHPnin yeni kadrosu

Cumhuriyet Halk Partisi’nin yeni dönemde Parti Meclisi’ni oluşturacak listesinde sürpriz isimler yer alıyor.

İşte CHPnin yeni kadrosu

İŞTE CHP'NİNİ YENİ VİTRİNİ

Cumhuriyet Halk Partisi’nin yeni dönemde Parti Meclisi’ni oluşturacak listesinde sürpriz isimler yer alıyor. İnönü’nün torunu Gülsüm Bilgehan, Anayasa Profesörü Süheyl Batum, eski bakan ve SHP kurucularından Nihat Matkap, özellikle Güneydoğu ile ilgili hazırladığı haberlerle tanınan gazeteci Mehmet Faraç, emekli müftü İhsan Özkeş, listenin en genç ismi 27 yaşındaki Ekrem Kerem Oktay, “Ayşe tatile çıktı” şifresiyle Kıbrıs Barış Harekatı’nı başlatan eski Dışişleri Bakanları’ndan Turan Güneş’in oğlu Hurşit Güneş ile damadı Sencer Ayata, Kılıçdaroğlu’nun yönetiminde yer alacak isimler arasında bulunuyor.

1/ 52
İşte CHPnin yeni kadrosu

GÜLSÜM BİLGEHAN KİMDİR?

İsmet İnönü'nün torunu olan Bilgehan, Paris Siyasal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. Bilkent Üniversitesi öğretim üyeliği, İnönü Vakfı başkan yardımcılığı, XXII. dönem Ankara milletvekilliği ile Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) ve Batı Avrupa Birliği (BAB) Asamblesi Türk Delegasyonu üyeliği yaptı.

2/ 52
İşte CHPnin yeni kadrosu


ÇETİN SOYSAL KİMDİR?

12 Haziran 1963 yılında dünyaya gelen Çetin Soysal, İstanbul Büyükşehir ve Beşiktaş Belediye Meclis üyesi olarak görev yaptı. İstanbul Yaşam Derneği Başkanlığı görevini de yürüten Soysal, 22 Temmuz 2007 seçimlerinde de CHP'den İstanbul Milletvekili seçildi.

3/ 52
İşte CHPnin yeni kadrosu

HURŞİT GÜNEŞ KİMDİR?

23 Nisan 1957 tarihinde Ankara'da doğan Güneş, eski bakanlardan Prof. Dr. Turan Güneş’in oğlu. 1980 yılında "Economics, Politics and Government" (Ekonomi, Politika ve Devlet) dalında lisans diploması aldı. 1983 yılında Galler Üniversitesi'nden "KİT'lerin Fiyatlandırmaları ve Açıklarının Finansmanı" konulu tezle Master (Magister in Scientia Economica) derecesi aldım. 1988 yılında "Türkiye'de Para Arzının Belirlenmesi ve Kontrolü" konulu tezle Boğaziçi Üniversitesi’nden doktora aldı ve beraberinde Marmara Üniversitesi'nde Yardımcı Doçent kadrosuna atandı. Güneş halen Millyet Gazetesi'nde ekonomi yazarlığı yapıyor.

4/ 52