İşte en gözde kayak merkezleri

Kışın gelmesiyle beraber kayak turizmine ilgi fazlasıyla arttı.

İşte en gözde kayak merkezleri

Kayak ve kış turizmi açısından büyük potansiyele sahip Türkiye'de, Uludağ, Kartalkaya ve Sapanca-Kartepe'nin en revaçta olan kayak merkezleri olduğu bildirildi.

1/ 9
İşte en gözde kayak merkezleri

Etstur Yurtiçi Turlar Müdürü Selim Suat Özbek, yaptığı açıklamada, ''kış'' ve ''tatil'' kelimeleri yan yana gelince kayak sporunun vazgeçilmez bir alternatif olduğunu söyledi.

2/ 9
İşte en gözde kayak merkezleri

Kış aylarında hizmet veren oteller sayesinde artık Türkiye'nin dört bir köşesinde kayak ve tatil yapmanın mümkün olduğunu anlatan Özbek, şöyle konuştu:

3/ 9
İşte en gözde kayak merkezleri

''Uludağ, otel alternatiflerinin fazlalığı ve gece hayatının renkliliği ile en çok tercih edilen bölge olma özelliğini koruyor. Uludağ'ı Kartalkaya takip ediyor. Ancak kayakçılar için pistler ve kar kalitesi de büyük önem taşıyor. En uzun pistler ülkemizde Palandöken'de bulunuyor. Sarıkamış da kar kalitesiyle ünlü. Fakat kayak misafirlerinin önemli bir bölümü İstanbul ikametli olduğu için ve ulaşımın kolay olması sebebiyle Uludağ, Kartalkaya ve Sapanca Kartepe en revaçta olan kayak merkezleri. Bu yıl yaklaşık 7 bin kişiye kayak tatili yaptırmayı hedefliyoruz.

4/ 9