İşte hain pusunun kurulduğu yer

İşte hain pusunun kurulduğu yer

HAKKARİ- Çukurca karayolu, PKK’nın dünkü mayınlı ve roketatarlı saldırısının ardından bugün patlamada açılan çukurlar doldurulup asfaltlanarak yeniden ulaşıma açıldı. Kopan elerktrik telleri görevliler tarafından anırılırken, teröristlerin mayınlı düzenekte kullandığı kablolar ile şehit olan ve yaralanan askerlerden geriye kalan kumanyalar ve patlamamış mermiler saldırının izleri olarak göze çarpıyor.

1/ 10
İşte hain pusunun kurulduğu yer

Karayolunun Hakkari’ye 12 kilometre uzaklıktaki Vali Erdoğan Gürbüz Çeşmesi kesiminde dün PKK’lı teröristlerin hain saldırısı sonrası bölgede geniş çaplı operasyonlar sürerken, çatışma nedeniyle ulaşıma kapatılan Hakkari- Çukurca karayolu bugün yeniden ulaşıma açıldı. Hem Karayolları hem de TEDAŞ ekipleri olay yerindeki incelemelerin tamamlanmasının ardından onarım çalışması başlattı.

2/ 10
İşte hain pusunun kurulduğu yer

ÇUKURLAR DOLDURULDU

PKK’lı teröristlerin saldırıda 50 metre aralıklarla döşedikleri antitank mayınları ile C-4 patlayıcıları infilak ettirmek için kullandıkları kablo parçaları erafta dururken, patlayan mayınların açtığı çukurlar doldurularak üzerleri asfaltla kaplandı.

3/ 10
İşte hain pusunun kurulduğu yer

Patlamaların etkisiyle kopan elektrik telleri de TEDAŞ ekipleri tarafınan onarılıyor. Saldırının yapıldığı bölgede de hala çatışmanın izleri var. Zırhlı araçlardan kopan ve etrafa saçılan parçaların dışında, askerlerin kumanyaları ve patlamamış mermiler de olay yerinde duruyor.

4/ 10