İşte İstanbulun yeni Fatihi

İstanbul halkının oylarıyla seçilen yeni vapuru Fatih büyük beğeni kazandı.

İşte İstanbulun yeni Fatihi

"Haydi İstanbul Vapurunu Seç” kampanyasında halkın oylarıyla seçilen Fatih Vapuru, konforlu koltukları, 6 plazma TV’si, özel ışık ve ses düzeni, engelli rampası ve tuvaleti, reviri, evcil hayvan barınağı ve bebek bakım odasıyla İstanbulluların büyük beğenisini kazandı.

1/ 8
İşte İstanbulun yeni Fatihi

Gemide, seyahati bir keyif haline dönüştüren plazma TV, DVD Player gibi donanımların yanı sıra, çocuklu yolcular için bebek bakım odası, evcil hayvanlarıyla seyahat etmek isteyen yolcular için de evcil hayvan barınakları bulunuyor. Engelli yolcuların da unutulmadığı ”Fatih” Vapuru'nda, engelliler için uygun rampa, engelli tuvaleti ve görme engelliler için özel zemin kaplaması da bulunuyor.

2/ 8
İşte İstanbulun yeni Fatihi

İçinde revir, bebek bakım odası, evcil hayvan barınakları, büfe, 6 adet plazma televizyon ve 1 adet DVD player, GPS üzerinden uyduya kilitlenebilen dijital anten sistemi gibi sosyal donatı alanlarının da bulunduğu gemi, fiziksel, görme ve işitme engellilerin ihtiyaçları da dikkate alınarak özel tasarlandı.

3/ 8
İşte İstanbulun yeni Fatihi

1800 yolcu kapasiteli ve 14 knot deniz mili hız yapabilen “Fatih”, mevcut vapurlardan daha kısa sürede seferlerini tamamlayacak. Boyu 68 metre, eni 13 metre uzunluğunda olan “Fatih” vapuru 1800 yolcu kapasiteli ve 14 knot deniz mili hız yapabiliyor.

4/ 8