İşte Ömer Güney!

İşte Ömer Güney!

FRANSA'nın başkenti Paris'te PKK'lı 3 kadının öldürülmesiyle ilgili olarak tutuklanan Sivaslı 31 yaşındaki Ömer Güney'in doğduğu Polatlı Köyü, haberi büyük şaşkınlıkla karşıladı.

1/ 20
İşte Ömer Güney!

Ömer Güney'in Ankara'da oturan amcası Zekai Güney, yeğeninin böyle bir olaya karışmayacağını savunurken, işlenen suçun Ömer Güney'in üzerine yıkılmak istendiğini ileri sürdü. Ömer Güney'in ailesinin de hedef haline geldiğini kaydeden Zekai Güney, "Ağabeyim ve yengemin can güvenliğinin Türk yetkililer tarafından sağlanmasını istiyorum" dedi.

2/ 20
İşte Ömer Güney!

Paris'te 9 Ocak'ta PKK'lı Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez'in öldürülmesiyle ilgili sürdürülen soruşturma kapsamında tutuklanan Ömer Güney'in Sivas'ın Şarkışla İlçesi'ne bağlı Polatpaşa Köyü'nde dünyaya geldiği belirtildi. 4 Çocuklu İsmet ve Makbule Güney çiftinin tek erkek çocukları olan Ömer Güney'in küçük yaşlarda ailesi ile birlikte Fransa'ya taşındığı, o tarihten sonra da köye bir daha gelmediği, ancak ailesinin bir kaç yılda bir Türkiye'ye gelip gittiği öğrenildi. Şarkışla İlçesi'nde elektrik kurumunda çalışırken yaklaşık 25 yıl önce Fransa'ya işçi olarak giden baba İsmet Güney'in bir kaç yıl sonra ailesini de götürdüğü öğrenildi.

3/ 20
İşte Ömer Güney!

CNN Türk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programı'na telefonla katılan Ömer Güney'in Ankara'da oturan amcası Zekai Güney, Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtladı. Ömer Güney'in 5 yaşından bu yana Fransa'da ailesiyle birlikte yaşadığını belirten Zekai Güney, yeğeninin havalimanında güvenlik görevlisi olarak çalıştığını ifade etti. Ömer Güney ile en son 2 yıl önce görüştüğünü dile getiren Amca Güney, yeğeninin rahatsızlığı nedeniyle bu yıl Türkiye'ye gelmediğini söyledi. Aile olarak PKK terör örgütüne bir sempati duymadıklarını kaydeden Zekai Güney, yapılan suikastin Ömer Güney'in üzerine yıkılmak istendiğini savundu, "Bu suçlamaların hiçbirini ben amcası olarak kabul etmiyorum" dedi. Ağabeyine gün boyu telefonla ulaşamadığına dikkat çeken Zekai Güney, Ömer Güney'in ailesinin hedef haline geldiğini savunarak, "Ağabeyim ve yengemin can güvenliğinin Türk yetkililer tarafından sağlanmasını istiyorum" diedi.

4/ 20