İşte PKK tünelleri

İşte PKK tünelleri

PKK'nın 5 mağara ve sığınağı bulunduTekman'da terör örgütü mensuplarının  kullandığı beş mağara ve bir yer altı sığınağında, çok miktarda el yapımı  patlayıcı, sağlık, gıda ve temizlik malzemeleri ele geçirildi  

1/ 386
İşte PKK tünelleri

Erzurum'un Tekman ilçesi kırsalında terör örgütü  mensuplarının kullandığı beş mağara ve bir yer altı sığınağında, çok miktarda el  yapımı patlayıcı, sağlık, gıda ve temizlik malzemeleri ele geçirildi.   

2/ 386
İşte PKK tünelleri

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Tekman ilçesi kırsalında  üç gün önce istihbarat temini ve tespit edilmeleri halinde terör örgütü  mensuplarının tesirsiz hale getirilmesi amacıyla operasyon düzenlendi. Operasyon,  yüzde 40-60 arası eğime sahip, kar kalınlığı yer yer 20-30 santimetre arasında  değişen, kayalık ve kısmen ağaçlık bir bölgede yapıldı.

3/ 386
İşte PKK tünelleri

Operasyon esnasında, bölücü terör örgütü mensuplarının kış üslenmesi  için hazırladıkları, yapımı kısmen tamamlanmış, girişleri ağaç dalları ve  taşlarla kapatılmış beş mağara ve 7x3 metre ebatlarında, içerisi branda ile  salon-mutfak olarak bölünmüş, barınma maksatlı yer altı sığınağı tespit edildi.  

4/ 386