İşte PKK tünelleri

İşte PKK tünelleri

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Lice'nin dağlık ve ormanlık  alanında bulunduğu değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek, sığınak,  barınak, depo alanlarını tahrip ve örgütün finans kaynağı uyuşturucu ekim  alanlarını imha etmek amacıyla Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı idaresinde  başlatılan "Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Özel  Birlik" ile 8. Kolordu Komutanlığı sorumluluğundaki "Şehit Piyade Binbaşı Turgay  Çelik - 1" operasyonları tamamlandı.

1/ 179
İşte PKK tünelleri

Diyarbakır’da devam eden operasyonlarda, bölücü terör örgütü PKK’nın bazı bombalı araçların düzeneklerini hazırladığı Lice, Kulp ve Bingöl'deki ‘küçük kandil’ olarak bilinen Şenyayla bölgesinde, aralarında keskin nişancı ve bombacıların da bulunduğu terörist gruplara ağır darbe vuruldu.

2/ 179
İşte PKK tünelleri

Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığının sevk ve idaresinde, 24 taburun katılımıyla Lice ve civar bölgelerde icra edilen "Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu"nda sona gelindi.

3/ 179
İşte PKK tünelleri

TERÖRİSTLERE AĞIR DARBEGüvenlik güçleri, bugün tamamlanması beklenen operasyon kapsamında bölücü terör örgütü mensuplarının bazı bombalı araçların düzeneklerini hazırladığı Lice, Kulp ve Bingöl'de yer alan Şenyayla bölgesindeki terörist gruplara ağır darbe vurdu.

4/ 179