İşte PKKnın seçtiği yeni dini !

İşte PKKnın seçtiği yeni dini !

PKK ve KCK'nın Kürtlere yönelik "Kürtlerin asıl dini Zerdüştlüktür" şeklindeki açıklamalarının olduğu, hatta PKK'nın Zerdüşt ayinleri düzenlediği biliniyor. Dindarlığı ile bilinen bölge halkının, PKK tarafından sistematik bir biçimde pagan dinlerine doğru itilmeye çalışıldığı, böylelikle bölgedeki İslami duyarlılığının kırılmak istendiği belirtiliyor.

1/ 13
İşte PKKnın seçtiği yeni dini !

Son zamanlarda başta terör örgütü PKK ve KCK olmak üzere Kürtlere karşı sistematik bir inanç sömürüsü politikası yürüttükleri bilinen bir gerçek. Terör örgütünün yanı sıra bu sömürüye siyasi partilerinde katıldığı görüldü. Mardin'in Nusaybin ilçesinde BDP'li Belediyenin açtığı " Mitanni Kültür Merkezi'nin" duvarlarına işlenmiş Zerdüştlere ve Yezidilere ait ilginç figürlere rastlandı. Mitanni Kültür Merkezi'nin duvarlarında yer alan figürlerin Zerdüştlerin Tanrısı 'Ahura Mazda'ya ve Yezidi inancına ait Melek Tavus'a ait olduğu ortaya çıktı.

2/ 13
İşte PKKnın seçtiği yeni dini !

İslam inancına bağlılığı ile bilinen bölge halkının yavaş yavaş asimile edilerek, cahiliye döneminde ki pagan dinlerine yönlendirilmek istenmesi tepkilere neden oluyor. Bu asimile projesinin terör örgütünün yanı sıra bazı siyasi partilerinde desteğiyle sistematik bir biçimde yapıldığı kaydediliyor.

3/ 13
İşte PKKnın seçtiği yeni dini !

İSLAM'A KARŞI ZERDÜŞTLÜK VE YEZİDİLİK: Daha önce terör örgütü PKK'nın ve KCK'nın Kürtlere yönelik "Kürtlerin asıl dini Zerdüştlüktür " şeklindeki açıklamaları olduğu biliniyor. Bu sistematik dayatmaya terör örgütünün siyasi temsilcileri de katılmıştı.

4/ 13