İşte Sarıgül'ün İstanbul projeleri

"Kuzey ormanlarını, su havzalarını, tarım alanlarını koruyacağız. Önümüzde ciddi bir su problemi var. Planlanan barajları mutlaka yapacağız. Ayrıca deniz suyundan kullanım suyu elde edilmesi için gerekli etütleri hemen başlatacağız"

İşte Sarıgül'ün İstanbul projeleri

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, İstanbul projelerini düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı. Açıklayacağı projeler yaklaşık iki yıllık bir çalışmanın ürünü olduğunu söyleyen Sarıgül, "İstanbul'un tüm sorunlarını değerli bilim insanlarıyla, uzmanlarla masaya yatırdık. Yaklaşık 200 proje oluşturduk. Bunlar arasından 28 projeyi sizlere sunuyoruz. 

1/ 16
İşte Sarıgül'ün İstanbul projeleri

Hemen belirtmeliyim ki, tüm projeler bizim fikir önerilerimizdir. Proje önerilerimiz, 30 Mart'tan sonra, ilgili STK'lar, akademisyenler, siyasi partilerin temsilcileri ve yurttaşlarımızın görüşleri alınarak ve proje yarışmaları düzenlenerek, tasarlanacak ve hayata geçirilecektir" diye konuştu.

2/ 16
İşte Sarıgül'ün İstanbul projeleri

"Tam 20 yıldır aynı anlayış İstanbul'u yönetiyor" diyen Sarıgül "20 yıl sonra gelinen yer maalesef şudur: Dünyada yaşanabilir kentler sıralamasında 109. sıradayız. 20 yıl oldu, artık yoruldular, toplumu da yordular. İstanbul yeni bir ses, yeni bir nefes, yeni bir enerji arıyor. Hiç kimse merak etmesin; İstanbul değişime hazırdır! Ötekisi olmayan bir İstanbul için geliyoruz. Yaptıklarına teşekkür ederiz, biz daha iyisini yapacağız. 30 Mart'tan itibaren İstanbul'da 'benim doğrularım' dönemi bitecek, 'kentin doğruları' dönemi başlayacak. Kin, nefret, sevgisizlik dönemi bitecek, sevgi, barış, dostluk dönemi başlayacak. Asla ötekimiz olmayacak; yurttaşlarımızın yüzde yüzünü kucaklayacağız. 30 Mart'tan itibaren İstanbul'da adamı olanın değil, hak edenin işini yapacağız. Bireylerin değil, toplumun çıkarına hizmet edeceğiz. Doğanın, bilimin, hukukun onaylamadığı, halkın yararına olmayan hiçbir projeye imza atmayacağız.

3/ 16
İşte Sarıgül'ün İstanbul projeleri

Çılgın değil akıllı projelerimizle, sorun değil çözüm üreteceğiz. Sadece bize ulaşanların değil, bize ulaşamayanların da haklarını, hukuklarını koruyacağız. Demokratik, katılımcı, etkin, şeffaf bir yönetim sergileyeceğiz. İstanbul'u İstanbul'dan yöneteceğiz. Belediyede çalışan hiçbir arkadaşımızın işiyle, aşıyla oynamayacağız. Önceliğimiz, İstanbul'umuzun değerlerini korumak ve insana saygı duymaktır. Ötekimiz olamayacak. Birinci hedefimiz, ötekisi olmayan bir anlayışla, tüm İstanbulluları daha mutlu, daha huzurlu kılmak, varlık ve bereket içinde yaşatmaktır. ikinci hedefimiz; coğrafi konumu, tarihi kimliği, kültürel değerleriyle bir dünya şehri olan İstanbul'u dünyada hak ettiği yere taşımaktır" şeklinde konuştu. 

4/ 16