İşte Seuldaki gölge adam

Emine Erdoğan’ın yanı başından ayrılmayan kişinin kim olduğu ortaya çıktı.

İşte Seuldaki gölge adam

Güney Kore’de düzenlenen G-20 zirvesine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, devlet ve hükümet başkanları düzeyinde yoğun temaslarını sürdürürken, Emine Erdoğan da zirveye katılan liderlerin eşleri ile birlikte Seul’ün tarihi ve turistik mekanlarını gezdi.

1/ 15
İşte Seuldaki gölge adam

BİLKENT MEZUNU İKİ DİL BİLİYOR

Seul turuna katılan lider eşlerine gezilen mekânlara ilişkin bilgiler de verildi. İngilizce yapılan bilgilendirmede Emine Erdoğan’ın tercümanlığını ise Bilkent mezunu Emrah Kale yaptı. Anadolu Ajansı tarafından servis edilen fotoğraflarda da yer alan Emrah Kale’nin, sanılanın aksine Başbakanlık veya Dışişleri Bakanlığı personeli olmadığı öğrenildi.

2/ 15
İşte Seuldaki gölge adam

İleri derecede İngilizce ve Fransızca konuşan, protokol deneyimi ve nezaketi ile dikkat çeken Emrah Kale’nin, aralarında Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Meclis Başkanlığı, Merkez Bankası ve SPK’nın da bulunduğu kamu kurum ve kuruluşlarına çevirmenlik hizmeti veren İstanbul Merkezli Enterkon adlı özel Organizasyon Şirketi’nin çalışanı olduğu belirtildi.

3/ 15
İşte Seuldaki gölge adam

İzmir Türk Koleji ve Bilkent Mütercim Tercümanlık Bölümü mezunu olan ve 2003 yılından bu yana profesyonel çevirmenlik yapan Emrah Kale’nin, daha önce de Başbakan Erdoğan’ın yurtdışı gezilerine katıldığı, son olarak Emine Erdoğan’ın eylül ayında Pakistan’a yaptığı ziyarette tercümanlık görevi üstlendiği öğrenildi. (AKŞAM)

4/ 15