İşte Türkiye'nin en beğenilen şirketleri

İşte Türkiye'nin en beğenilen şirketleri

Türkiye'nin en beğenilen şirketi Koç Holding seçilirken, Turkcell ikinci, Arçelik de üçüncü oldu.

1/ 10
İşte Türkiye'nin en beğenilen şirketleri

Capital ve Spring Professional işbirliğinde gerçekleştirilen "Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri 2015" araştırması kapsamında iş dünyasını temsilen 700'ün üzerinde şirketten 1.602 yöneticiye ulaşıldı. 3 ay boyunca saha çalışması süren araştırma, CAWI (bilgisayar destekli web görüşmesi) araştırma tekniğiyle yapıldı. Türkiye'nin en beğenilen 20 şirketi, araştırmaya katılan tüm iş dünyası temsilcilerinin görüşleri üzerinden hesaplanırken 36 sektörün en beğenilen şirketleri de sadece ilgili sektörün temsilcilerinin yanıtlarıyla belirlendi. 2015 yılı Türkiye'nin "En beğenilen şirketi" ödülünü Koç Holding aldı. Turkcell ikinci, Arçelik de üçüncü oldu."Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri 2015" araştırmasında dereceye giren şirketler, Four Seasons Bosphorus İstanbul Otel'de düzenlenen özel bir gecede ödüllendirildi.

2/ 10
İşte Türkiye'nin en beğenilen şirketleri

Capital Dergisi'nin büyük araştırması "Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri", 15'inci kez yapıldı. Capital'de yayınlanan dev araştırmada Türkiye'nin en beğenilen ilk 20 şirketi ve 36 sektörün en beğenilen ilk 3 şirketi açıklandı. Ödül töreninde Türkiye'nin en beğenilen ilk 3 şirketine ve 36 sektörün birincilerine ödülleri takdim edildi

3/ 10
İşte Türkiye'nin en beğenilen şirketleri

"ÇOK ÇALIŞANININ OLMASI, HIZLI BÜYÜMESİ BU İŞ İÇİN YETERLİ DEĞİL"

Geceye, Capital ve Ekonomist dergilerinin Yayın Direktörü Rauf Ateş, Adecco Doğu Avrupa Bölge Direktörü Tibet Eğrioğlu, T-System Genel Müdürü Sinan Kılıçoğlu, Spring Professional Genel Müdürü Genel Müdürü Zeynep Kamışlı'nın da aralarında bulunduğu iş dünyasından birçok isim katıldı. Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş; "Bu araştırma ve benzeri araştırmaları yaparken en önemli zorluğumuz, anlatmakta zorlandığımız konu şirketlerin araştırmanın içeriğini, sonuçlarını, nereden gelip nereye gittiğini bazı şirketlerin tabi anlamakta zorluk çekmeleri. Bir şirketin çok büyük olması, çok iyi ihracat yapması, çok çalışanının olması, hızlı büyümesi bu iş için yeterli değil. Artık yeni nesil bir şirket, yeni nesil insan kaynakları olduğu dönemde değerlendirmeye katılan iş dünyası, halkla da yapsanız farklı şeylere bakıyor. Geçenlerde gördünüz sevgili Hamdi Ulukaya iki bin kişiyi şirketine ortak yaptı. Ortak yapmakla kalmadı bunun iletişimini dünya çapında da yaptı. Yani ortak yapıp içeride de tutabilirsiniz o zaman bunun kimseye yararı olmaz. Bazen dostlar diyorlar ki, biz çok şey yapıyoruz ama ben 25 yıldır bu işin içindeyim duymuyorum. Benim de hatam olabilir ama iyi bir iletişimi de yapmak lazım" diye konuştu.

4/ 10