İşte Türkiyeden yeni yıl manzaraları

İşte Türkiyeden yeni yıl manzaraları

Ülkemizde yeni yıl coşkusu farklı manzaralara sahne oldu.

İşte ülkenin dört bir köşesinden yeni yıl manzaraları...

1/ 13
İşte Türkiyeden yeni yıl manzaraları

ÖNCE ISINDI SONRA SOĞUK SUYA DALDI

Kozlu beldesinde oturan Atanur Öner, beldede bulunan sahile gelerek deniz kenarında ısınma hareketleri gerçekleştirdi. Öner, daha sonra üzerindeki kıyafetleri çıkararak, 11 derece deniz suyu sıcaklığı bulunan Karadeniz'e girerek yüzdü.

Denizde bir süre yüzen Öner, daha sonra sahile gelerek gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Her yılbaşı denize giriyorum. Öyle her yıl sağlık ve sıhhatle gidiyor. Herkesin yeni yılını kutluyorum. Yeni yılda tek beklentim var. Yeteri kadar para ve sağlıktır. Şu an hiç üşümüyorum'' diye konuştu.

2/ 13
İşte Türkiyeden yeni yıl manzaraları

EVLENME TEKLİFİ İÇİN YIL SONUNU BEKLEDİ

Denizli'de özel bir şirkette çalışan Mehmet Maşa, kız arkadaşı Zeliha Almaz ile tanıştıkları günden bu yana 2012'nin son gününde evlenme teklifi yapmayı düşündüğünü söyledi.

Bunun için 10 ay beklediğini belirten Maşa, Akkonak mahallesindeki bir kafenin önüne masa kurarak kız arkadaşının iş çıkışında servisten inmesini bekledi. Almaz servisten iner inmez Maşa'nın hazırladığı masayla karşılaşınca şaşırdı. Aldığı alyansı kız arkadaşına uzatarak evlenme teklifi yapan Mehmet Maşa, yüksek bir sesle 'evet' cevabını aldı.

Sokağın ortasında bir süre dans eden çifti çevredeki vatandaşlar tebrik etti. Evlenme teklifinin kendisi için sürpriz olduğunu belirten Zeliha Almaz, ''Çok şaşırdım. 2012 yılını mutlu bitirdik. Yeni yıla da daha mutlu haberlerle girmeyi diliyorum'' ifadelerini kullandı.

3/ 13
İşte Türkiyeden yeni yıl manzaraları

RUS TURİSTLER İKİ SAAT ERKEN KUTLADI

Rus turistler, Türkiye ile ülkeleri arasındaki saat farkı nedeniyle Türkiye saatiyle 22.00'ye yaklaşırken konakladıkları otellerin lobilerinde toplanmaya başladı.

Yanlarında getirdikleri tablet bilgisayardan liderleri Vladimir Putin'in ''yeni yıl'' mesajını da dinleyen Rus turistler, otel görevlilerinden televizyonda Rus kanallarını açmasını istedi.

Turistler, ülkelerinde saat 00.00'a yaklaşırken geri sayıma başladı. Ülkelerinde saatin 00.00'ı göstermeye başlamasıyla Rus turistlerin coşkusu arttı.

Sevinç çığlıkları atan Rus turistler, birbirlerini kutlayıp bol bol fotoğraf çektirdi.

Yeni yıl coşkusu ülkede farklı manzaralara sahne oldu.Diyarbakır'da eğlence mekanlarını tercih eden vatandaşlar halaylar eşliğinde 2013'ü karşıladı, Edirneliler yeni yıla Saraçlar Caddesi'nde eğlenerek coşku içinde girdi, Kapadokya'da ise turistler yeni yılı yer altı eğlence merkezlerinde folklor gösterileriyle karşıladı

4/ 13