İşte Türkiyenin seri katilleri!

Türkiye'de bugüne kadar 12 seri katil yakalandı. İşte fotoğrafları bile dehşete düşüren katiller...

İşte Türkiyenin seri katilleri!

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre 'kuyucu katil' Özkan Zengin, Türkiye'nin 12'nci seri katil olayında 13. seri katil olarak tutanaklara geçti. İşte diğer seri katiller...

1/ 14
İşte Türkiyenin seri katilleri!

1- MOBİLYACI KATİLİ: 32 yaşındaki Seyit Ahmet Demirci, Mayıs-Temmuz 1998 tarihleri arasında İstanbul'da üç mobilyacıyı dükkanlarının bodrum katında kafalarına kurşun sıkarak öldürdü. Fatsa'da küçük bir çocukken arkadaşıyla birlikte yaşlı bir mobilyacının tecavüzüne uğramıştı. Yakalanmasaydı cinayetlerini tecavüze uğradığı yaşa (11) tamamlayacaktı. Üç kez idama mahkum oldu.

2/ 14
İşte Türkiyenin seri katilleri!

2 - AYHAN KARTAL: ‘‘İçimdeki bir ses çocuklara yaklaşmamı söylüyordu. Ancak çocuklarla ilişki kurabiliyorum''... Ayhan Kartal, 20 Nisan 1985'te İkiçeşmelik'te 13 yaaşındaki Armağan Kayadipli'yi tecavüz edip boğarak öldürdü. Bir yıl hastanede tedavi görüp taburcu edilen Kartal, 23 Eylül 1989'ta Şirinyer'de 9 yaşındaki Barış Kurt'u da tecavüz edip öldürdü. Kartal, bu cinayetten sonra Pınarbaşı'ndaki evinde sandıkta saklanırken bulunmustu. Yine, 1992 yılında Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde müşahede altına alınan Kartal, 14 Ekim 1993'de kaçtı. Bir süre polisi peşinden koşturan Kartal şans eseri İzmir'de yakalandı, hastaneye döndü. Kartal, daha önce Korniş olan soyadını, ilk cinayetinden sonra değiştirmiş, yakalandığında da polislere, ‘‘İçimdeki bir ses çocuklara yaklaşmamı söylüyordu. Ancak çocuklarla ilişki kurabiliyorum'' demişti. Manisa'da hastanedeki koğuşunda arkadaşları tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

3/ 14
İşte Türkiyenin seri katilleri!

3- KOLİCİ SERİ KATİL: 33 yaşındaki Orhan Aksoy, Ekim 2000-Ocak 2001 arasında beş kişiyi evinde çamaşır ipiyle boğarak öldürdü. Depremden sonra işleri bozulduğu için ailesini Romanya'ya yolladı ve öldürmeye başladı. Kurbanlarını boğduktan sonra koliye koyup şehrin tenha bölgelerine bıraktığı için adı koliciye çıktı. Yargılanıyor.

4/ 14