İşte uzaydan bakınca 3. köprü!

RASAT uydusu 3. Köprü'nün bağlantı yollarını net şekilde ortaya koydu.

 İşte uzaydan bakınca 3. köprü!

TÜBİTAK'ın, Türkiye'nin ilk yerli gözlem uydusu olan RASAT'ın uzaydaki ikinci yılı şerefine yayınladığı görüntüler, İstanbul'da yapımına devam edilen 3. Köprü'nün bağlantı yollarını da net şekilde ortaya koydu.

1/ 21
 İşte uzaydan bakınca 3. köprü!

RASAT görüntülerinde, kısa süre önce temeli atılan Yavuz Sultan Selim adın verilen 3. köprünün ayak inşaatı da açık biçimde görülüyor.Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da 3. köprünün inşaat çalışmalarında planlananın önünde olduklarını açıklamıştı.

2/ 21
 İşte uzaydan bakınca 3. köprü!

TÜBİTAK UZAY tarafından tasarlanıp üretilen RASAT uydusu, geçtiğimiz hafta yörüngedeki ikinci yılını doldurdu. TÜBİTAK da uydunun ikinci yılı nedeniyle uzaydan çekilen Türkiye ve İstanbul haritalarını yayınladı.

3/ 21
 İşte uzaydan bakınca 3. köprü!

Köprü güzergahı nedeniyle kesilen ağaçlar geçtiğimiz günlerde tartışma konusu olurken, yol ıslah çalışmaları kapsamında açılan alan da bu görüntülere yansıyor. 3. köprü kapsamında yapılacak çevre yolun 4 gidiş ve 4 geliş olarak 8 şerit olması planlanırken, bu da yolun uzaydan dahi görülecek kadar geniş olmasını açıklıyor. Haritada, İstanbul çevre yolu ve diğer köprüler de görülüyor.

4/ 21