İstiklal Caddesinde yine müdahale

Taksim Gezi Parkı girişinde önlem alan polis, saat 19.00'da başlayan yürüyüşe ise TOMA'larla müdahale eti.

İstiklal Caddesinde yine müdahale

Düğün ve forum çağrısı üzerine polis bu akşam Gezi Parkı'na girişi bir süre yasakladı. Taksim Meydanı'nda toplananlar yasağı protesto etti. Polis göstericileri önce kalkanlarla İstiklal Caddesi girişine kadar uzaklaştırdı kısa bir süre sonra da tazyikli su ve boyalı mermi ile topluluğa müdahale etti. Müdahaleden sonra parka girişler Cumhuriyet Caddesi tarafında serbest bırakıldı.

1/ 21
İstiklal Caddesinde yine müdahale

Çevik kuvvet polisleri Taksim Gezi Parkı girişinde önlem aldı. Akşam Gezi Parkı'na düğün ve forum için çağrı yapılmıştı. Saat 17.15'tan itibaren park girişinde önlem alan polis içeri girişlere izin vermedi. Polis barikatının önünde toplanan bir grup ise sloganlarla parkın kapatılmasını protesto etti. Bir kadın ise parkın kapatılmasını protesto ederek polislerle tartıştı. Parka girmeye çalışan kadına polis engel oldu. Ancak kadının ısrarı üzerine polis kadının parka girişine izin verdi.

2/ 21
İstiklal Caddesinde yine müdahale

Taksim Gezi Parkı'na girişlerini kapatan polis, toplanan grubu iterek meydana doğru uzaklaştırdı. Bu sırada göstericilerle polis arasında arbede çıktı. Polis tarafından uzaklaştırılan göstericiler İstiklal Caddesi girişine kadar geldi. Bir süre polis ekipleri ile göstericiler karşı karşıya durdu. Cadde üzerinde toplanan gruptakiler slogan atarak bekledi. Polis, saat 19.20'de İstiklal Caddesi girişinde eylemcilere müdahale etti. TOMA'lardan göstericilerin üzerine su sıkıldı. Polis daha sonra eylemcileri kovalamaya başladı. Bu sırada koşan bir kişi kaldırımdaki direğe çarptı. Polisin bazı göstericilere tekme attığı görüldü.

3/ 21
İstiklal Caddesinde yine müdahale

Taksim Meydanı ve çevresinde çıkan olayların ardından polis eylemcilere İstiklal Caddesi üzerinde tazyikli su ile müdahale etmişti. Dağılan grup İstiklal Caddesi üzerinde yeniden toplandı. Polis eylemcilere tazyikli su ve boyalı mermi ile müdahale etti. Tazyikli sudan etkilenen bazı eylemciler yere yığıldı. Caddede bulunan akreplerdeki polisler de boyalı mermi ile eylemcileri dağıttı.

4/ 21