İzmirde korkutan patlama

İzmirde korkutan patlama

İzmir‘in Karabağlar ilçesi eski Aydın yolu mevkii 5900 Sokak‘ta meydana gelen patlamanın tiner sıkışmasından kaynaklanmış olabileceği belirtildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Fuat Barandır, yaptığı açıklamada, "İş yerinin önünde park halinde bulunan araç içerisinde tiner olup olmadığı araştırılıyor. İçeride de bir miktar tinerin olduğunu öğrendik. Büyük ihtimalle içeride de gaz sıkışmasından kaynaklanan bir patlama söz konusu. Burası Amerikan kapılarının yapıldığı bir imalathane.

1/ 16
İzmirde korkutan patlama

Benim personelimin üzerine de çeşitli malzemeler düştü. Onları hastaneye sevk ettik. Çocuğun ayağı kırıldı. Şu anda içeride başka yaralının olup olmadığını tespit edemedik" dedi.

2/ 16
İzmirde korkutan patlama

Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile çeşitli hastanelere sevk edilen yaralılardan Mustafa Aşin isimli itfaiye erinin ve diğer yaralıların durumlarının iyi olduğu öğrenilirken, Ozan Afşar isimli itfaiye erinin durumunun ağır olduğu belirtildi. Afşar ailesinin tek oğlu olduğu öğrenilen Ozan Afşar‘ın evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenildi. Arkeoloji mühendisi olduğu öğrenilen Afşar‘ın kafatasında çatlakların meydana geldiği bildirildi.

3/ 16
İzmirde korkutan patlama

Yangının imalathanedeki tiner gibi kimyevi maddelerden kaynaklanmış olabileceği ihtimali üzerinde durulurken, görgü tanıklarından bazıları, "Kapının ağzında patlama meydana geldi. Patlamada bir itfaiye erinin yaralandığını gördüm. Başı sıkışmıştı" dedi

4/ 16