İzmirde otel yangını

İzmir'in Çankaya Semti'ndeki Karaca Otel'in, 3'üncü katında, yangın çıktı.

İzmirde otel yangını

İZMİR'in Çankaya Semti'ndeki Karaca Otel'in, 3'üncü katında, elektrik panosunun kısa devresi yapması nedeniyle çıkan yangın paniğe neden oldu. Dumanların merdiven boşluklukları ve koridorlara yayılması sonucu otelde konaklayanlar balkonlardan tahliye edildi. Otelin Genel Müdürü Özgür Ardil, yangında kimsenin zarar görmediğini sabah saatlerinde yeniden hizmet vermeye başladıklarını söyledi.

1/ 18
İzmirde otel yangını

Şevket Özçelik Sokak'taki 8 katlı Karaca Otel'de geceyarısından hemen sonra 3'üncü kattaki malzeme deposunda bulunan elekrik panosunun kısa devre yapması sonucu yangın çıktı. Üst katlara yayılan dumanlar nedeniyle dışarı çıkamayan müşteriler kendilerini balkonlara attı. Durum polis, ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Çevre güvenliğini alan polis ekipleri her olasılığa karşı ambulans çağırdı.

2/ 18
İzmirde otel yangını

Merdiven boşluklarını ve koridorları saran duman nedeniyle otel müşterileri itfaiye ekipleri tarafından merdivenli araç yardımıyla kurtarıldı. Kucaklarındaki çocuklarıyla balkonlarda bekleyen otel müşterileri, itfaiye ekipleri tarafından kurtarılarak otelden tahliye edildi. Yangında ölen ya da yaralanan olmadı. İtfaiye ve polis ekipleri yangınla ilgili soruşturma başlattı. Yangınla ilgili yazılı açıklama yapan Karaca Otel Genel Müdürü Özgür Ardil, şöyle dedi:

3/ 18
İzmirde otel yangını

“Otelde kalan misafirler süratle tahliye edilerek, grubumuz bünyesinde yer alan bir diğer otelimize, Kaya Prestige Otel'e transfer edilmişlerdir. Herhangi bir can kaybı olmamış, çalışanlarımızın ve misafirlerimizin burnu dahi kanamaksızın olay atlatılmıştır. Otelimiz aynı gecenin sabahı itibariyle normale dönmüştür, faaliyetlerini sürdürmektedir. 06.00'dan itibaren ben ve ekibim görevimizin başındayız. Konusunda uzman kişilerce otelin tüm elektrik şebekesi kontrol edilmektedir.”

İtfaiye ve polisin de gerekli incelemeleri yaptığını belirtti.

4/ 18