Jandarma karakoluna bombalı saldırı !

Mardin’in merkez Artuklu ilçesine bağlı Cevizli Köyü’ndeki jandarma karakoluna PKK’lı teröristlerin saldırısında 2 asker şehit oldu, 1 kadın hayatını kaybetti.

Jandarma karakoluna bombalı saldırı !

Mardin’in merkez Artuklu ilçesine bağlı CevizlikJandarma Karakolu’na bugün öğle saatlerinde PKK’lı teröristler bomba yüklü kamyonetle saldırı düzenledi. TSK'dan yapılan açıklamada, saldırıda 2 askerin şehit olduğu, 1 sivilin hayatını kaybettiği, 12 askerin ise yaralandığı belirtildi. Şiddetli patlamada karakol binasının yanı sıra köydeki bazı evler de hasar gördü. Teröristlerin karakolda görevli askerlerin dikkatlerini dağıtmak için önce roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açtıkları, daha sonra ise içerisinde yaklaşık 8 ton bomba bulunan kamyonla saldırıyı gerçekleştirdikleri öğrenildi.

1/ 10
Jandarma karakoluna bombalı saldırı !

Mardin’in merkez Artuklu İlçesi’ne bağlı ve yaklaşık 20 kilometre mesafede bulunan Cevizlik Köyü Jandarma Karakol Komutanlığı’na teröristler bugün saat 13.00'te bomba yüklü kamyonetle saldırı düzenledi. Köy içinde bulunan karakol yakınlarına park edilen bomba yüklü kamyonet, teröristler tarafından uzaktan kumanda ile infilak ettirildi.

2/ 10
Jandarma karakoluna bombalı saldırı !

Şiddetli patlama karakolda yangına da yolaçarken, aynı anda teröristler karakola otomatik silahlarla ateş açtı. Ateşe askerlerin anında karşılık vermesiyle bir süre çatışma oldu. Köydeki kargaşadan yararlanan teröristler bir araçla kaçtı. Karakoldaki yangın askerler ve köylüler tarafından söndürüldü.

3/ 10
Jandarma karakoluna bombalı saldırı !

Bomba yüklü aracın infilak etmesi sırasında ağır hasar gören karakolda bulunan 2asker şehit olurken, bölgede bulunan 1 kadın hayatını kaybetti, 12 asker de yaralandı. Yaralılar köye sevk edilen ambulanslarla Mardin Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralı askerlerden 3’ünün durumunun ağır olduğu belirtildi.

4/ 10