Kaçan boğa ortalığı birbirine kattı

Erzurum'da hayvan pazarından kaçan kurbanlık boğa ortalığı birbirine kattı.

Kaçan boğa ortalığı birbirine kattı

Yaklaşık 2 saat süren kovalamaca sonunda uyuşturucu 5 iğneyle sakinleştirilip yakalanan boğa yeniden pazara getirildi.

1/ 9
Kaçan boğa ortalığı birbirine kattı

Merkez Yakutiye İlçesi Mahallebaşı Semti'nde besici Muhittin Topaloğlu'nun satmak için hayvan pazarına getirdiği kurbanlık boğa, bağlandığı ipi kopararak kaçtı. Yeğenleriyle birlikte boğayı yakalamak isteyen ancak başaramayan Topaloğlu, Büyükşehir Belediyesi'nin Hayvan Bakım Merkezi'ni arayarak yardım istedi. Belediye ekipleri ortalığı birbirine katan boğayı yakalamak için seferber oldu.

2/ 9
Kaçan boğa ortalığı birbirine kattı

BOYNUZ DARBELERİYLE SAVURDU

Kovalamaca sırasında terk edilen bir yapının içine giren boğayı burada yakalamak için önlem alında ve üç tarafı kapalı yapının önü bir midibüsle kesildi. Çevrede bulunan Suriyelilerin de boğanın yakalanması için yardıma geldi. Girdiği yerden çıkarılmaya çalışılan boğa, önüne gelene saldırdı ve duvarla minibüs arasına sıkışan Suriyeli Muhammet Hüseyin'i boynuz darbesiyle yere savurdu.

3/ 9
Kaçan boğa ortalığı birbirine kattı

Yanına kimseyi yaklaştırmayan kurbanlık boğayı gelen veteriner hekim 5 uyuşturucu iğneyle sakinleştirdi. Bu sırada boğanın saldırısından korkarak duvarın arkasında toplananlar, görevlileri alkışladı. Daha sonra bir kamyonete konulan boğa yeniden hayvan pazarına götürüldü.

4/ 9