Kaddafi linç edilerek öldürüldü !

Libya'nın 42 yıllık diktatörü Muammer Kaddafi, memleketi Sirte'de öldürüldü.

Kaddafi linç edilerek öldürüldü !

Libya'nın 42 yıllık diktatörü Muammer Kaddafi, memleketi Sirte'de öldürüldü. Yaralı ele geçen Kaddafi, muhaliflerce linç edildi, kamyonete konulan yüklenen cesedi gizli bir yere götürüldü

1/ 11
Kaddafi linç edilerek öldürüldü !

Tunus'ta başladıktan sonra Ortadoğu ve Kuzey Afrika'ya yayılan Arap Baharı, iki diktatörü devirdikten sonra Libya lideri Muammer Kaddafi'nin canına mal oldu. Libya'da 7 aydır devam eden isyandan sonra muhalifler, eski liderleri Kaddafi'yi linç etti. Libya'da 42 yıllık diktatörlüğü iki ay önce son bulan Muammer Kaddafi, sığındığı son kalesi Sirte'de ağır çatışmaların ardından yaralı olarak yakalandı. Tamamen düşmek üzere olan kentten ayrılmak üzere olan Kaddafi'nin konvoyu NATO savaş uçakları tarafından vuruldu. Fransa, Kaddafi konvoyunun kendi uçakları tarafından vurulduğunu açıkladı. Doğduğu kentte yaralı bir şekilde yakalanan eski diktatör, daha sonra Misrata'ya götürüldü. Kaddafi yakalandığında üzerinden altın tabancası çıktı.

2/ 11
Kaddafi linç edilerek öldürüldü !

Yayınlanan videolarda, muhaliflerin ele geçirdiği Kaddafi'nin kanlar içinde olduğu ancak yürüyebildiği görülüyordu. El Cezire'nin yayınladığı görüntülerde, Kaddafi kalabalık bir muhalif grup tarafından tartaklanıyor. İsyancılardan biri, elindeki tabancanın kabzası ile Kaddafi'nin başına vuruyor. Muhaliflere direnmeye ve bağırmaya çalışan tişörtü ve yüzü kan içindeki Kaddafi, sürüklenerek bir kamyonete bindiriliyor.

3/ 11
Kaddafi linç edilerek öldürüldü !

4/ 11