Kadın doktor ölüme gitti..

36 yaşındaki doktor otomobilini denize sürerek intihar etti.

Kadın doktor ölüme gitti..

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (ZKÜ) Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan 36 yaşındaki Yrd.Doç. Dr. Ebru Taşçı, otomobilini 250 metrelik uçurumdan denize sürerek intihar etti. Cesedi, balık adamlar tarafından denizden çıkarılan Taşçı'nın, dün sabaha karşı çok sayıda sinir hapı ve içki içtikten sonra bindiği otomobiliyle maddi hasarlı kaza geçirdiği, ailesinin de bu kazadan önce polise kızlarının intihar edebileceği ihbarında bulunduğu ortaya çıktı.

1/ 12
Kadın doktor ölüme gitti..

Olay, bugün saat 11.20 sıralarında Zonguldak-İstanbul Karayolu'nun Ilıksu mevkiinde meydana geldi. 4 yıldır ZKÜ Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde kulak-burun-boğaz uzmanı olarak görev yapan ve bekar olan Yrd.Doç.Dr. Ebru Taşçı, Kozlu Beldesi'nde bulunan Fatih Mahallesi'ndeki evinden çıkarak otomobiline bindi. Taşçı, dün maddi hasarlı kaza yapması nedeniyle sol camı ve dikiz aynası kırık olan 34 BV 4456 plakalı Renault Megan marka otomobiliyle Ereğli İlçesi yönüne doğru ilerlemeye başladı. Taşçı, aracıyla arkasından gelen görgü tanığı Ali Akça'nın ifadesine göre, yaklaşık 100 kilometre hızla giderken çalıştığı hastanenin karşısına geldiğinde aniden direksiyonu sağa kırdı. Yolun dışında uçuruma doğru hızını kesmeden yaklaşık 70 metre ilerledikten sonra da 250 metrelik uçurumdan denize uçtu.

2/ 12
Kadın doktor ölüme gitti..

Ali Akça'nın 155 Polis İmdat'a ihbarda bulunmasıyla polis, 112 ve Sivil Savunma Müdürlüğü ekipleri olay yerine geldi. Dik uçurumdan güçlükle inen ekipler, otomobilin denize gömüldüğü bölgede inceleme yaptı. Otomobilin birkaç parçası denizin yüzeyinde görülürken, Sahil Güvenlik ve Deniz Polisi'nden ekip istendi. Ancak denizin dalgalı olması nedeniyle kurtarma ekipleri olay yerine ulaşmakta güçlük çekti. Bir botun, olay yerine gelirken alabora olduğu belirtildi.

3/ 12
Kadın doktor ölüme gitti..

Kurtarma ekipleri beklenirken Taşçı'nın mesai arkadaşları ve yakınları olay yerine geldi. Taşçı'nın ismi öğrenilemeyen babası olay yerinde sinir krizi geçirdi. Sağlık ekipleri ve polisler tarafından ambulansa konularak sakinleştirici iğne yapılan yaşlı adamın, kızının intiharından sorumlu tuttuğu anlaşılan Fikret isimli bir kişiye tepki göstermesi dikkat çekti. Bu arada Taşçı'nın bazı mesai arkadaşları da gözyaşlarına boğuldu.

4/ 12