Kadın ve erkek eşit olamaz

Başbakan Erdoğna kadın ve erkeğin eşit olmadığını. Bunların birbirinin tamamlayıcısı olduğunu söyledi

Kadın ve erkek eşit olamaz

4 polisin şehit edildiği Hatay’da konuşan Erdoğan, “CHP, MHP, BDP, YARSAV, terör örgütü hepsi bir araya toplanmışlar, kime karşı, milletin anayasasına evet diyenlere karşı. Bunlar anayasa metniyle yemek kitabını birbirine karıştırıyor” dedi Erdoğan Adana'da vatandaşlara hitap etti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün, Hatay’ın Dörtyol İlçesi’nde 4 polisin şehit edildiği terör saldırısının ardından yaşanan olayları, Hatay mitinginde değerlendirdi. Ankara’dan uçakla Antakya’ya gelen Başbakan Erdoğan, Hatay mitingine bir saat gecikmeli katıldı. Erdoğan, terör saldırısında hayatını kaybeden şehit polislere rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi. Terör saldırılarının Anayasa değişikliğiyle ilgili referandum öncesi yapılmasının düşündürücü olduğunu söyleyen Erdoğan, terör saldırılarından muhalefetin oylarını artırmak için menfaat elde etme çabasında olduğunu öne sürdü.Erdoğan konuşmasında,”Nikah masasında bile bu kadar iştahla evet dememiştim” pankartına atıfta bulunarak, şöyle konuştu:

1/ 9
Kadın ve erkek eşit olamaz

ŞERDE İTTİFAK EDİYORLAR: Bu arkadaşlar çok zeki, 12 Eylülde nikah masasına oturacağız. Milletin anayasasıyla kim nikah ahdetmez, darbe anayasasına evet kim diyebilir. Anayasa değişikliğine CHP, MHP, bir kısım medya, karanlık ortamdan medet uman çeteler, vesayet düzeninin devamından yana olan şebekeler, statükoya, vesayete sırtını dayamış, tuzu kuru seçkinlerle terör örgütü karşı çıkıyor. CHP, MHP, BDP, YARSAV, terör örgütü hepsi bir araya toplanmışlar, kime karşı, milletin anayasasına evet diyenlere karşı. Soruyorum size, bu ittifaktan Türkiye menfaat sağlayabilir mi? Bunlar, memleketin hiçbir meselesinde bir araya gelmezler. Bunlar demokrasiden kaçar, özgürlükten kaçar, milletin yararına olacak ne varsa ondan kaçarlar. Ama bugün, milletin ufkunu açacak, ülkenin vizyonunu güçlendirecek bu değişikliğe karşı çıkıyor, şerde ittifak ediyorlar. Ben, Hatay’da özellikle CHP’ye oy vermiş kardeşimi CHP yönetiminden, MHP’ye gönül vermiş kardeşlerimi MHP yönetiminden ayrı tutuyorum.

2/ 9
Kadın ve erkek eşit olamaz

YEMEK KİTABIYLA KARIŞTIRIYOR: Kılıçdaroğlu Malatya’da “Anayasa değişikliği kayısıya çare olacak mı?”, Ordu’da ’Anayasa değişikliği fındığa çare olacak mı?” diye sordu. Hatay’a gelirse, eminim size de şunu soracaktır, ’Bu Anayasa değişikliği Hatay künefesine çare olacak mı?’ Sen ne anlarsın Hatay künefesinden? Bu anayasa değişikliğine sokulur mu? Çünkü bunlar anayasa metniyle yemek kitabını birbirine karıştırıyorlar. Çünkü aynaya bakarlarsa başörtüsü konusundaki tutarsızlıklarını görecekler. Ne diyor, ’başörtüsü konusunu biz hallederiz’ diyorlar. Ciddi ol, dürüst ol, bu sululukları artık milletim affetmiyor. Başını örterek üniversiteye gitmek isteyen yavrularımız için parlamentodan 411 oy çıkardık. Bunu Anayasa Mahkemesine kim götürdü, CHP götürdü. Hangi yüzle söylüyorsun. Tam Gün Yasasını iptal ettirerek milleti nasıl mağdur ettiklerini görecekler.

3/ 9
Kadın ve erkek eşit olamaz

DANIŞTAY: Danıştay’ın, Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde Tam Gün Yasasıyla ilgili yayımladığı görüşüne de “ışık hızıyla” karar verdiğini dile getirerek, şöyle dedi: “Anayasa değişikliğiyle bu dönem artık sona eriyor. Tuzu kuru bürokratların millete bedel ödetme, millete fatura ödetme devri kapanıyor.”

4/ 9