Kahraman öğretmen!

Kahraman öğretmen!

PKK’lılar dün Diyarbakır ve Şırnak’ta okulları hedef aldı. Molotofkokteyleri ve el yapımı bombalarla okullara saldıran teröristleri öğretmenler engelledi. Diyarbakır Şehitlik Lisesi Müdür Başyardımcısı Şükrü Kikizade, teröristin beline sarılıp elindeki bombaları aldı. Diğer öğretmenler de çocukların önüne geçerek, teröristleri engelledi. Buna rağmen 1 öğrenci, 2 öğretmen yaralandı.

1/ 34
Kahraman öğretmen!

PKK'lı teröristler Diyarbakır'a 1, Şırnak'ın İdil İlçesi'nde 8 okula bu sabah molotof ve el yapımı patlayıcılarla saldırdı. Saldırılarda Diyarbakır'da 1 öğrenci, 2 öğretmen; İdil'de ise 2 öğrenci yaralandı. Saldırı nedeniyle okullarda öğrenci ve öğretmenler büyük korku yaşadı.

2/ 34
Kahraman öğretmen!

Çocukları öldüreceksin

Teröristler Müdür Başyardımcısı Şükrü Kikizade’ye ait odanın girişine de molotof attı. Bazı öğretmenler olaya müdahale için öğretmenler odasından çıktı. Bu arada Kikizade, teröristlerden birinin beline sarılarak, “Ne yapıyorsun sen? Çocukları öldüreceksiniz” diyerek bağırdı. Boğuşma sırasında teröristin, “Bırak beni. Hem seni öldürürüm, hem kendimi” demesine rağmen Kikizade, teröristten molotofkokteylini ve el yapımı bombayı aldı. Diğer öğretmenler de teröristlere bağırmaya başladı ve teröristlerin öğrencilere ulaşmasını önlemeye çalıştı. Yakalanacaklarını düşünen teröristler kaçtı. Saldırıda öğretmenler Gülay Binay, Yusuf Karataş ile 12’nci sınıf öğrencisi Nejat Oruç hafif yaralandı. Büyük panik yaşayan öğrenciler, saldırı nedeniyle evlerine gönderildi. Beden eğitimi öğretmeni Sait Yılmaz, “Öğrencilerimiz şok yaşadı. Kendimizi öğrencilere siper ettik” dedi.

3/ 34
Kahraman öğretmen!

PKK yandaşları Diyarbakır'ın merkez Yenişehir İlçesi'ndeki Şehitlik Lisesi'ne saldırdı. Saat 08.30 sıralarına okula gelen yüzleri maskeli yaklaşık 10 kişi, okul binasının içine kadar girdi. Ellerinde bulunan el yapımı patlayıcı ve motolof kokteylerini okulun idare ve öğretmenler odasına atan saldırganlar, hemen kaçtı. Odalarda çıkan yangın öğretmenler ve görevliler tarafından büyümeden söndürüldü.

4/ 34