Kahramanlara son veda..

Başbakan Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Org. Başbuğ, şehitleri Van'da uğurladı..

Kahramanlara son veda..

Şemdinli'deki hain saldırının ardından bugün Van’da şehitleri uğurlama töreni düzenlenedi. Törene Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Kara Kuvvetleri Komutanı Atilla Ateş de katılıyor.

1/ 14
Kahramanlara son veda..

Van’da düzenlenen cenaze törenine törene ayrıca AB üyesi 15 ülkenin büyükelçisi de katılıyor.

Törende ilk olarak şehitlerin özgeçmişleri okundu. Ardından Korgeneral Nazım Altıntaş ve Başbakan Erdoğan konuşma yaptı. Konuşmalardan sonra ise şehitler için duanın okundu. Dua sırasında Cemil Çiçek göz yaşlarını tutamadı.

2/ 14
Kahramanlara son veda..

ERDOĞAN'IN KONUŞMASINDAN BAŞLIKLAR
11 kahramınımızı ebediyete uğurluyoruz. Acımız çok büyük. Ama boynumuzu bükmüyoruz bükmeyeceğiz. Göz yaşlarımızı içimize akıtacak hainleri sevindirmeyeceğiz. Bizler alalade bir toprak parçasının üzerinde yaşamıyoruz. Bu topraklar farklıdır, mübarektir, 73 milyonun canının bir parçasıdır vatandır, vatanımızdır. Vatan namusumuzdur, şerefimizdir, onurumuzdur. Bugün de yarında göğsümüz siper olacak bu vatan toprakları çiğnenmeyecektir.

3/ 14
Kahramanlara son veda..

Kazanamayacaklar, hiç birşey elde edemeyecekler, kendi karanlıklarında eriyip gidecek, kendi bataklıklarında yok olacaklardır. Yılgınlğa düşmedik düşmeyeceğiz. Şiddet sarmalına teslim olmadık, hiç bir zaman da olmayacağız.

Bu tür saldırılar milletimizin istikametini değirtişemeyecektir. Bu hain saldırılar kardeşliğimizi dayanışmamızı yıpratamayacaktır. Güvenlik güçlerimizin azmini, moralini bozmayacaktır. Düşmana inat, fesat odaklarına inat direnecek, kardeşliğimizi bütünlügğümüzü daha da artıracağız.

4/ 14