Kahreden an!

Katillerin, 2 uzman çavuşu şehit etme anı kameralara böyle yansıdı.

Kahreden an!

HAKKÂRİ Yüksekova’da 5 Temmuz 2011’de sokak ortasında öldürülen uzman çavuşlar Yahya Karakaya (27) ile Murat Özkozanoğlu’nun (25) şehit edilme anını kaydeden bir işyerine ait güvenlik kamerası kayıtları bulundu.

1/ 9
Kahreden an!

Dehşete düşüren görüntülere göre arkadan sinsice yaklaşan iki terörist, askerlere kurşun yağdırıp hızla kaçıyor. Kamera görüntülerine göre, uzman çavuşlar ilçe merkezindeki Yeşil dere Mahallesi, Nedim Zeydan Caddesi’nde yanyana yürüdükleri sırada PKK’lı oldukları belirtilen 2 terörist tarafından takip ediliyorlar.

2/ 9
Kahreden an!

Kameranın görüş alanına girdikleri anda askerlere saldırganlar tarafından yakın mesafeden ateş ediliyor. Silahlarını çekmeye bile fırsat bulamayan uzmanlardan önce Murat Özkozanoğlu, hemen sonra da Yahya Karakaya yere düşüyor. Ağır yaralanan askerler, ambulansla hastaneye kaldırılıyor.

3/ 9
Kahreden an!

İki uzman çavuş tüm uğraşlara rağmen kurtarılamamıştı. Kimlikleri belirlendi 2 yıllık evli ve o dönemde eşi 3 aylık hamile olan Murat Özkozanoğlu ile 20 günlük evli Yahya Karakaya’nın katillerini yakalamak için harekete geçen güvenlik güçlerinin, katil zanlılarının kimliklerini tespit ettiği öğrenildi. Ancak bugüne kadar yakalanamayan katil zanlılarının PKK’nın dağ kadrosunda oldukları belirtiliyor.

4/ 9