Kahve makinesinde bomba harmanı !

Sur’daki PKK cephanelerinin ele geçirildiği 4 evde yapılan aramalarda kahve makineleri de bulundu.

Kahve makinesinde bomba harmanı !

Sur’daki PKK cephanelerinin ele geçirildiği 4 evde yapılan aramalarda kahve makineleri de bulundu. Teröristlerin el yapımı patlayıcıları bu makinelerde harmanladığı ortaya çıktı.

1/ 26
Kahve makinesinde bomba harmanı !

Önceki gün Diyarbakır’ın Sur ilçesinde polisin düzenlediği operasyonlarda tarihi evlere gizlenmiş PKK’lı teröristlere ait, aralarında zırh delici Zagros silahın da bulunduğu çok sayıda silah, patlayıcı ve mühimmat ele geçirilirken, el yapımı patlayıcıların harmanlanmasında kullanılan kahve makineleri emniyet güçlerini bile şoke etti. 

2/ 26
Kahve makinesinde bomba harmanı !

Operasyonlarda RPG 7 roketatar, Kalaşnikof tüfekler, M-16 piyade tüfekleri el bombaları, çok sayıda savunma tipi el bombası, plastik bidonlara sıkıştırılmış kablo tuzaklamalı el yapımı patlayıcı, RPG 7 roket atar mühimmatı, RPG 7 roket atar sevk fişekleri, tank savar roket başlığı, bol miktarda mermi ve şarjörler, tıbbi malzemeler, bomba yapımında kullanılan gübre ve malzemeleri ve yaşam malzemeleri de ele geçirildi. 

3/ 26
Kahve makinesinde bomba harmanı !

PİLOT FARKETTİ

Sur üzerinde devriye uçuşları yapan bir polis helikopterinin pilotu, birkaç binaya çok sık giriş çıkışlar olduğunu fark etti. Bunun üzerine 4 ayrı tarihi eve Özel Harekatçı polisler operasyon düzenledi. Baskınlarda son zamanların en geniş ölçekli cephaneliği ele geçirildi.

4/ 26