Kamer Gençin üzerine yürüdüler

Kamer Gençin üzerine yürüdüler

TBMM Genel Kurulu'nda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'e yönelik sözlerini düzeltmek için söz alan CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in konuşması gergin anlar yaşandı.

1/ 11
Kamer Gençin üzerine yürüdüler

CHP'li Genç, geçen haftaki ifadelerini düzeltmek için söz istedi. Genç'in konuşması sırasında AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan'ın kürsüye yürümesine, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce engel oldu. AK Parti'lilerin 'özür dile' diye bağırmaları üzerine Akşener, birleşime ara verdi.

2/ 11
Kamer Gençin üzerine yürüdüler

Aradan sonra Akşener birleşimi açarken Genç, yerinden kalkarak söz istedi. Akşener, Genç'e söz verirken, "Düzeltmek için geliyorsunuz. Lütfen sözlerinizi düzeltin" dedi. İkinci kez kürsüye çıkan CHP'li Genç'in konuşması sırasında Ak Parti'li milletvekilleri tepki gösterdi. Genç, konuşma süresi bittikten sonra kürsüdeki su bardağını eline aldı. Bu sırada Ak Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, Genç'e doğru yöneldi. Araya giren milletvekilleri, Aslan'a engel oldu. Bu sırada Genç'in elindeki bardaktaki su kürsüye döküldü. Genç, elinde bardakla yerine geçti. Akşener, çok sayıda milletvekilinin kürsünün önünde toplanması ve birbirinin üzerine yürümesi üzerine birleşime yeniden ara verdi.

3/ 11
Kamer Gençin üzerine yürüdüler

4/ 11