Kapatılan okulda tünel bulundu !

Kapatılan okulda tünel bulundu !

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından örgütle bağlantılı olduğu gerekçesiyle kapatılan Yamanlar Özel Fen ve Anadolu Lisesinin bulunduğu yerleşkede, amacı dışında kullanılırken ibadete açılan cami ile yemekhane arasında gizli bir tünel bulunduğu ortaya çıktı.

1/ 14
Kapatılan okulda tünel bulundu !

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin  ardından örgütle bağlantılı olduğu gerekçesiyle kapatılan Yamanlar Özel Fen ve  Anadolu Lisesinin yer aldığı yerleşkede,   cami ile yemekhane arasında tünel  olduğu belirlendi.

2/ 14
Kapatılan okulda tünel bulundu !

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre,  Bayraklı ilçesindeki yerleşkede, daha önce amacı dışında kullanıldığı belirlenen  caminin ibadete açılmasının ardından, camide namaz kılan okulun eski  mezunlarından birisi, cami ile yemekhane arasında gizli bir geçit olduğunu  söyledi.

3/ 14
Kapatılan okulda tünel bulundu !

Bunun üzerine polis ekiplerine de haber verilerek bölgede arama yapıldı. Yemekhanenin bulunduğu binanın alt katında, kalorifer kazanlarının  olduğu bölümde tünel bulundu. Aydınlatma lambaları da olan tünelin, yaklaşık 2  metre yüksekliğinde ve 1 metre genişliğinde olduğu görüldü.Tünelde ilerleyen ekipler, caminin alt katındaki bir odaya ulaştı.

4/ 14