Kar yağışı yolları olumsuz etkiledi

Kar yağışı yolları olumsuz etkiledi

Bolu Dağı’nda öğleden sonra etkisini artıran kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi. Lapa lapa yağan kar, D-100 Karayolu ve TEM geçişlerinde sürücülere zor anlar yaşattı.TIR’lar yol kenarlarında bekletiliyor.

1/ 8
Kar yağışı yolları olumsuz etkiledi

Karayolları ekiplerinin kar temizleme çalışması yapmasına rağmen araçlar güçlükle ilerledi. D-100 Karayolu’nda İstanbul yönünde TIR’ların geçine izin verilmedi. TIR’lar, trafik ekipleri tarafından Elmalık mevkiinde durduruldu. TIR’lar, yol kenarlarında bekletiliyor. Trafik ekipleri güzergahta önlemlerini artırırken Karayolları ekipleri hem D-100, hem de TEM’de kar temizleme ve tuzlama çalışması yaparak yolları açık tutmaya çalışıyor.

2/ 8
Kar yağışı yolları olumsuz etkiledi

VAN'DA KAR YAĞIŞI NEDENİYLE YÜKSEK KESİMLERDE ULAŞIM GÜÇLÜKLE SAĞLANIYOR

Van-Erciş Karayolu'nda etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor.
Kentte önceki gün etkisini artıran sağanak, yüksek kesimlerde yerini kara bıraktı. Van-Erciş Karayolu üzerinde bulunan bin 860 rakımlı Tasmalı Geçidi karla kaplandı.Ulaşımın kontrollü sağlandığı ve karayolunun kapanmaması için karayolları ekiplerinin tuzlama çalışması başlattığı bölgede, yolun kayganlaşması nedeniyle ulaşımda zaman zaman aksamalar yaşanıyor.

3/ 8
Kar yağışı yolları olumsuz etkiledi

RİZE ARTVİN'E ÖNEMLİ UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Rize ve Artvin’in kıyı kesimleri için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Meteoroloji’den yapılan açıklamada, kuvvetli yağış nedeniyle meydana gelebilecek sel, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

4/ 8