Karadenizde can pazarı

Karadenizde can pazarı

FIRTINA yüzünden Şile açıklarında kömür yüklü gemi battı. Geminin kayıp 12 mürettebatından 3'ü kurtarıldı, 9 mürettebat aranıyor.Ayrıca başka bir geminin de Kilyos açıklarında sürüklendiği gelen son bilgiler arasında.

1/ 16
Karadenizde can pazarı

Antalya’ya giden 114 metre uzunluğundaki Volgo Balt 199 gemisi, bugün saat 10.30 sıralarında, Şile açıklarında Doğu mevkiinde, otomatik tanımla sistemi ile tehlike sinyali verdi. İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi, yardım için Kıyı Emniyeti 3, Kıyı Emniyeti 1 hızlı tahlisiye botları ile Kurtarma 4 römorkörünü olay mahalline sevk etti. Sahil Güvenlik Komutanlığı da helikopter gönderdi. 11’i Ukraynalı ve 1’i Rus 12 mürettebatı bulunan gemi ile bağlantı kesildi. Daha sonra geminin battığı öğrenildi. Saat 13:50’de hızlı tahlisiye botu Kıyı Emniyeti 1 ile kazazede 3 personel sağ kurtarıldı. Diğer mürettebat için arama ve kurtarma çalışmaları sürüyor.

2/ 16
Karadenizde can pazarı

Bu arada saat 09.30 sıralarında Kilyos'taki Türkeli Demir Sahası Dalyan Burnu önlerinde arızalanan ve şiddetli fırtına yüzünden demir tarayarak sahile sürüklenen 116 metre uzunluğunda, 14 mürettebatlı Antıgua & Barbuda bayraklı, BCC Adriyatic isimli gemi için de tahlisiye botu sevk edildi.

3/ 16
Karadenizde can pazarı

3 MÜRETTEBAT KURTARILDI, 1 PERSONEL ÖLÜ

İSTANBUL Valiliği'nce Şile'de batan gemiyle ilgili yapılan açıklamada, "3 personel sağ olarak kurtarılmış olup, 1 personel ise ölü olarak bulunmuştur" denildi.

4/ 16