Karakol ve kışlaya saldırı !

Karakol ve kışlaya saldırı !

Siirt şehir merkezinde Cumhuriyet Caddesi Polis Merkezi ve askeri kışlaya roketle saldırı düzenlenmesi sonrası kaçan teröristler evlerde sıkıştırıldı. Çok sayıda polis ve askerin katılımıyla düzenlenen operasyonda teröristler çembere alındı. Operasyon sürüyor.

1/ 11
Karakol ve kışlaya saldırı !

PKK’lı teröristler, Siirt’in Sakarya Mahallesi Şeyh Süleyman Caddesi üzerindeki Şeyh Turki Tepesi’ndeki askeri üs bölgesi ile yakınında bulunan İnönü Mahallesi’ndeki CumhuriyetPolis Merkezi’ne bugün saat 03.00 sıralarında eş zamanlı olarak roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açtı.

2/ 11
Karakol ve kışlaya saldırı !

Teröristlerin üs bölgesine ateş açması sırasında  evinin damında uyuyan Besna Erzenile oğlu Yusuf Erzen, şarapnel parçalarının isabet etmesi sonucu hafif yaralandı. Yaralılar Siirt Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
 

3/ 11
Karakol ve kışlaya saldırı !

ANINDA KARŞILIK VERİLDİ, OPERASYON SÜRÜYOR

Askeri üs bölgesi ve Cumhuriyet Polis Merkezi’ne yapılan saldırılara her iki bölgedeki güvenlik güçleri, teröristlere anında karşılık verdi. Çıkan çatışma aralıklarla sabaha kadar sürerken güvenlikg üçlerinden yaralanan olmadı.

 

4/ 11