Kariyer için öğrenilmesi gereken 8 dil!

Hangileri gelecek vaat ediyor?

Kariyer için öğrenilmesi gereken 8 dil!

Dünya küçülüyor, ülkeler birbirlerine daha bağımlı hale geliyor. Böyle bir ortamda yeni diller öğrenmek, bu ülkelerle kurulacak bağlantılarda hayati bir önem arz ediyor. Peki ama hangi dilleri öğrenmek kariyeriniz için daha yararlı, hangi diller gelecek vaat ediyor? İşte kariyer için öğrenilmesi gereken 8 dil...

 

1/ 10
Kariyer için öğrenilmesi gereken 8 dil!

RUSÇA- 160 milyon insanın anadili
Rusya, yeni yatırımlara ve iş olanaklarına açık bir ülke. Fakat Rus iş adamları genellikle iyi bir İngilizce konuşamıyor. Çünkü çok fazla İngilizce bilmiyorlar ve çoğu sadece Rusça konuşabiliyor. Tabii ki tercüme de bir seçenek fakat bu dili öğrenmek pazarda başarılı olmak için çok daha etkili olabilir.

 

2/ 10
Kariyer için öğrenilmesi gereken 8 dil!

FRANSIZÇA - 74 milyon insanın anadili
Fransızca, iş dünyasında başarılı olmak için öğrenilmesi gereken önemli bir dil. İngilizce'nin bugünkü konunmuna gelmesinden önce tüm dünya için ortak dil olan Fransızca, bugün de dünyanın çeşitli bölgelerinde yaygın olarak kullanılıyor. Dünya genelinde yaklaşık 335 milyon insan tarafından konuşulabilen Fransızca, Fransa'nın yanında Akdeniz'de ve eskiden Fransız kolonisi olan çoğu Afrika ülkesinde de hala konuşuluyor. Bu sebeple Fransızca bilmek bu ülkelerle kurulacak bağlantılarda önemli bir etken olacaktır.

 

3/ 10
Kariyer için öğrenilmesi gereken 8 dil!

JAPONCA - 127 milyon insanın anadili
Teknoloji deyince ilk akla gelen ülkelerden olan Japonya'nın resmi dili olan Japonca'yı öğrenmek önümüzdeki yıllar için çok yararlı bir yatırım olabilir.

 

4/ 10