Kaynar sulu vahşete 2 yıl

Kaynar su dökülerek feci yaralanan Ok'un eski eşi 2 yıl 6 ay hapis yedi.

Kaynar sulu vahşete 2 yıl

Boşanmasına rağmen Menderes Yıldırım'la birlikte yaşamaya devam eden Seçil Ok, eski kocasının saldırısına uğramıştı. Kendisinden tamamen ayrılmak istemesine sinirlenen Yıldırım, eski eşinin üzerine caydanlıktan kaynar su dökmüştü. Tutuksuz yargılanan koca, 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

1/ 5
Kaynar sulu vahşete 2 yıl

Antalya'da bar işleten 30 yaşındaki Seçil Ok, boşandıktan sonra işsiz eşi 44 yaşındaki Menderes Yıldırım'la birlikte yaşamaya devam etti. Yıldırım'ın saldırısına uğrayan Ok, geçen yıl başından aşağı kaynar su dökmesi sonucu yüzünde ve vücudunda yanık izleri oldu.

Vücudunun yüzde 50'sinde 2'nci ve 3'ncü derecede yanık oluşan Seçil Ok, ‘hayati tehlikesi’ bulunduğu gerekçesiyle günlerce hastanede tedavi gördü. Sağ kulağından itibaren, göğüsleri ve vücudunun sağ bölgesinden başlayarak gövdesinin üst bölümü tamamen haşlanan ve sağ gözü günlerce kapalı gezen Seçil Ok, oksijen tedavisiyle vücudundaki ağır yanık izlerinden kurtulmaya çalışıyor. Olaydan sonra eşinin polisi ve ambulansı arayamaması için çantasındaki cep telefonunu ve bin 50 YTL parasını da aldığı iddia edilen Menderes Yıldırım ise olaydan 3 gün sonra yakalanmıştı.

2/ 5
Kaynar sulu vahşete 2 yıl

"SÜREKLİ TEHDİT EDİYORDU"

Seçil Ok polisteki ifadesinde, bir yıl evli kalıp, şiddet ve aşırı kıskançlık yüzünden boşandığı Menderes Yıldırım'ın kendisini sürekli ölümle tehdit ettiğini, yüzüne kezzap atacağını söylediğini, bunu defalarca kez polis ve savcılığa bildirdiği söyledi. Eski eşini kendinden ve evinden uzaklaştırmayı başaramadığını kaydeden Seçil Ok, yaşadıklarını şöyle anlatmıştı:

3/ 5
Kaynar sulu vahşete 2 yıl

“Eski eşimi işyerimden veya evimden uzklaştıramadım. Zorla gelip evimde kalıyor, buna itiraz edersem dövüyordu. Olay günü saat 10.30 sıralarında uyandı ve ‘Çay içelim’ dedi. Sonra bana bir sigara verdi ve ‘Bunu iç de gel’ dedi. Ben yatağın içinde sigara içerken kaynamış olan çaydanlığın içindeki suyla odaya geldi ve ben yatağın içinda sağ tarafıma dönük yatarken bir anda suyu başımdan aşağı döktü. Hemen buzdolabını açtım ve yüzüme su serptim. Çantamdan yardım isteyeyim diye cep telefonumu almak istedim. Ancak cep telefonumu, kredi kartımı ve bin 50 YTL paramı alıp gitti. Çığlık çığlığa sokağa fırladım ve insanlardan yardım istedim. Bir taksici beni hastaneye götürdü. Onu tanıdığım günden bu yana beni tehdit ediyor. Bu insanla bir araya gelmek istemiyordum. Ama beni hep tehditle bu zamana kadar birlikte olmaya ettirdi. Sürekli olarak ‘yüzüne kezzap atacağım’ diye tehdit ediyordu.”

4/ 5