Kerkük’te IŞİD'e operasyon!

DHA kamerası, Kerkük'te bugüne kadar yapılmış en kapsamlı operasyonu adım adım takip etti.

Kerkük’te IŞİD'e operasyon!

IRAK'ta IŞİD'in Kerkük'e saldıracağı istihbaratı üzerine Polis Müdürlüğü'nün kentin çevresindeki köylerde düzenlediği operasyonda sivil kıyafetlerle bilgi toplamak için gelen 2 IŞİD militanı ve 17 şüpheli gözaltına alındı.

1/ 21
Kerkük’te IŞİD'e operasyon!

Musul'u ele geçirdikten sonra Irak'ta saldırılarını sürdüren IŞİD'in son olarak Kerkük'e saldıracağı ve bu amaçla bazı militanlarını bilgi toplamak için sivil olarak kente gönderdiği istihbaratı üzerine, 500 polisin katıldığı geniş çaplı operasyon düzenlendi.

2/ 21
Kerkük’te IŞİD'e operasyon!

Geçtiğimiz günlerde IŞİD'in bombalı motosiklet saldırısından yara almadan kurtulan Kerkük Polis Müdürü Albay Serhat Kadir'in yönettiği operasyonda, patlayıcı konusunda özel eğitimli köpekler de kullanıldı.

3/ 21
Kerkük’te IŞİD'e operasyon!

IŞİD'in elinde olan Hawice İlçesi ile Kerkük'ün sınırını oluşturan bölgedeki operasyonda, IŞİD kontrolündeki bölgeden gelenlerin güvenlik kontrolünün yapıldığı noktada çok sayıda kişinin çantası bomba olabileceği ihtimali ile arandı. Aramanın yapıldığı bölgenin 200 metre gerisinde ise IŞİD'in kontrol noktasının üstünde bulunan siyah bayrağı dikkat çekti.

4/ 21