KESK protestoları

Türkiye'nin dört bir yanında KESK gösterileri yapılıyor.

KESK protestoları

Türkiye'nin dört bir yanında KESK gösterileri var. 28 Mayıs'ta gerçekleştirilen operasyonla gözaltına alınan ve 170 gündür cezaevinde tutuklu bulunan arkadaşları için gösteri yapan KESK'liler demokratik bir ülkede izahının mümkün olmadığını öne sürdü. Gösteri sırasında annesiyle birlikte gözaltına alınan küçük çocuk ise bindirildiği otobüsün camından ne olduğunu anlamaya çalışıyordu.

1/ 23
KESK protestoları

Gözaltına alınan 2 yaşındaki kız ile annesi, 3 saat sonra serbest kaldı.

KARS'ta basın açıklaması yapmak isteyen KESK üyesi sendika üyeleri arasında bulunduğu için kızı, 2 yaşındaki Leda Mizgin ile birlikte gözaltına alınan annesi Suzan Erdoğan 3 saat sonra serbest bırakıldı.

2/ 23
KESK protestoları

Faik Bey Caddesi'nde toplanan Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'nun (KESK) 34 üyesi, sendikalara yönelik baskıları kınamak amacıyla basın açıklaması yapmak istedi. Üzerlerine giydikleri Eğitim-Sen’e ait formalarla slogan atan göstericilere polis müdahele etti. Gösterinin izinsiz yapıldığını gerekçe gösteren güvenlik kuvvetleri ‘Gösteri ve yürüyüş kanununa muhalefet’ suçundan 34 sendika üyesini bugün saat 12.30'da gözaltına aldı.

3/ 23
KESK protestoları

2 otobüse bindirilen göstericiler güvenlik önlemleri altında hastaneye götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi. Bu arada gözaltına alınanlar arasında Dikme Köyü'nde öğretmen olan Suzan Erdoğan'ın kızı Leda Mizgin ile birlikte otobüsün camından çekilen görüntüleri herkesin dikkatini çekti.

4/ 23