Keskin nişancı buradan ateş etmiş

Keskin nişancı buradan ateş etmiş

Rusya başkenti Moskova'da dün keskin nişancı tarafından düzenlenen suikast sonucu öldürülen yer altı dünyasının önde gelen mafya babalarından Dede Hasan (Ded Hasan) lakaplı Aslan Usoyan'ın vurulduğu yeri ve keskin nişancının ateş ettği noktayı DHA görüntüledi.

1/ 8
Keskin nişancı buradan ateş etmiş

Dün Rusya'nın Başkenti Moskova'da bir restorandan çıkarken uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden Kürt asıllı mafya babası Dede Hasan lakaplı Aslan Usoyan'ı vuran keskin nişancı restoranı karşıdan gören bir binanın beşinci kat ile altıncı kat arasındaki merdiven boşluğundaki camdan ateş etti. Onarım halindeki binanın merdivenlerinde hala inşaat malzemeleri bulunurken, suikast esnasında binada oturanların bulunduğu belirtildi. Suikastı düzenleyen keskin nişancının önceden olay yerine geldiği ve gözlem yaparak en uygun yer olarak bu noktayı seçtiği belirtiliyor.

2/ 8
Keskin nişancı buradan ateş etmiş

Olay yerinde gazetecilere bilgi veren, adının açıklanmasını istemeyen bir Rus uzman, suikastı gerçekleştiren kişinin olay anında bütün kaslarının gevşek olması gerektiğini ve öyle ateş etmesi gerektiğini belirterek, aksi halde hedefi ıskalayacağını belirterek keskin nişancının ateş ettiği pencereyi gösterdi.

3/ 8
Keskin nişancı buradan ateş etmiş

WİKİLEAKS, DEDE HASAN-PKK BAĞLANTISINI YAZMIŞTI

Dede Hasan’ın PKK ile bağlantısı bulunduğu, terör örgütüne kaçak Rus silahı sağladığı daha 2010 yılında WikiLeaks belgelerinde ortaya çıkmıştı. ABD’nin İspanya’daki ABD Büyükelçiliği’nden Washington’a yollanan kriptoda İspanya Başsavcısı Hose Pepe Grinda ile yapılan bir görüşmenin sonucu "Rusya mafyayı aracı olarak kullanarak Türkiye’ye karşı PKK’yı silahlandırıyor" başlığı taşıyordu.

4/ 8