Kılıçdaroğlu Giresunda

Kılıçdaroğlu Giresunda

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Giresun’da 36’ıncı Uluslararası Aksu Festivali’nin açılış törenine katıldı.

1/ 16
Kılıçdaroğlu Giresunda

4 bin yıllık gelenekleri canlandırarak sac ayağından geçen, Aksu Deresi’ni sırtını dönerek taş atan Kılıçdaroğlu, açılım süreci nedeniyle hükümete yüklendi, “Herkesin barış ve huzur içinde yaşamasını isteriz. Barış ayrı bir şeydir ama 76 milyon yurttaşın terör örgütünün liderinin ağzına bakması, o noktaya getirilmesi ayrı bir şeydir. Bunu kabul etmeyiz hiçbir zaman” dedi.

2/ 16
Kılıçdaroğlu Giresunda

KILIÇDAROĞLU’NA YOĞUN İLGİ

Dün gece Giresun’a gelen Kılıçdaroğlu, kaldığı otelin bahçesinde kahvaltı yaptı, Giresun Adası manzarası önünde gazetecilere poz verdi. Daha sonra belediye başkanları ve milletvekilleriyle birlikte 36’ıncı Uluslararası Aksu Festivali’nin açılış törenine katılan CHP lideri, burada vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaştı. CHP lideri Kılıçdaroğlu açılış töreninde yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

3/ 16
Kılıçdaroğlu Giresunda

“4 bin yıllık gelenek kolay elde edilen bir şey değildir. Buna sahip çıkmak, kendi tarihine, kendi geleceğine sahip çıkmaktır. Kendi tarihine sahip çıkmak, kendi çocuklarına sahip çıkmak demektir. Geleneklerine sahip çıkmak, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmak demektir. Biz halkın partisiyiz. Halkın geleneklerine sahip çıkan bir partiyiz. Kendi demokrasimizi kendimiz kurduk. Bunu sürdürmek benim olduğu kadar hepimizin görevidir. Yeni bir süreç başladı. Deniyor ki, bu sürece CHP neden destek vermiyor? Şunu söyleyeyim, sürecin ne olduğunu bilen var mı? Bilmediğimiz bir konuya nasıl destek vereceğiz? Sözde akil adamlar geliyor. Soruyorlar, ‘Barış istiyor musunuz?’ diye. Allah aşkına barış istemeyen kimse var mı? Bu ülkede bir tek çocuğumuzun bile saçının teline zarar gelmesini istemeyiz. Herkesin barış ve huzur içinde yaşamasını isteriz. Barış ayrı bir şeydir ama 76 milyon yurttaşın terör örgütünün liderinin ağzına bakması, o noktaya getirilmesi ayrı bir şeydir. Bunu kabul etmeyiz hiçbir zaman.”

4/ 16