Kılıçdaroğlu, Hay Way Zaman'a eşiyle katıldı

Dersim olaylarını konu alan "Hay Way Zaman" belgesel filminin Ankara galası yapıldı. Galaya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile katıldı.

Kılıçdaroğlu, Hay Way Zaman'a eşiyle katıldı

Dersim olaylarını konu alan, Nezahat Gündoğan'ın yönetmenliğini, Kazım Gündoğan'ın ise yapımcılığını üstlendiği ve 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde Ulusal Belgesel Film dalında Jüri Özel Ödülü kazanan "Hay Way
Zaman" belgesel filminin Ankara galası, Devlet Tiyatroları Küçük Tiyatro Sahnesi'nde yapıldı.

1/ 24
Kılıçdaroğlu, Hay Way Zaman'a eşiyle katıldı

Galaya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanları Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü, HAK-PAR Genel Başkanı Kemal Burkay, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey ve çok sayıda davetli katıldı.

2/ 24
Kılıçdaroğlu, Hay Way Zaman'a eşiyle katıldı

Belgesele konu olan 83 yaşındaki Emoş Gülver, belgesele gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, "Katliamda anne babamı götürdüler. Ben kaçtım, çalının altına saklandım kurtuldum. Bir subay aldı beni evlatlık olarak, onlarla yaşadım. Katliamda yanımda ağabeyim vardı yaralıydı, o da düştü öldü, kimsem kalmadı. Bir subay aldı beni oradan. O zaman 5 yaşındaydım, o subay ailesi büyüttü beni" dedi.

3/ 24
Kılıçdaroğlu, Hay Way Zaman'a eşiyle katıldı

Galadan büyük heyecan duyduklarını belirten, filmin yönetmeni Nezahat Gündoğan, "Eğer bu filmi yapmasaydım bir yanım çok eksik kalırdı, hatta utanç duyardım. Çünkü duyduğum, gördüğüm, bildiğim bir konuyu bir ürüne dönüştürmemek ve onu en geniş kesimle paylaşmamak, insanlığa mal etmemenin utancını yaşardım. O yüzden şimdi en azından huzurluyum bu boyutuyla " dedi.

4/ 24