Kılıçdaroğlu İnegölde

Kılıçdaroğlu İnegölde

'AKP İKTİDARI SANDIKTA GİDECEK'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2 saat gecikmeli olarak, saat 22.30'da Bursa'nın İnegöl İlçesi'ne geldi. Hükümet Meydanı'nda kendisini bekleyen yaklaşık bin kişiye seslenen Kılıçdaroğlu, AK Parti Hükümetinin politikalarını eleştirdi, vatandaştan referandumda 'hayır' oyu kullanmalarını istedi.

1/ 10
Kılıçdaroğlu İnegölde

Kul hakkı yiyenlerden hesap sormak için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu, 'Başbakan Kemal' sloganları atan kalabalığa, 'Başbakanlık, benim irademin dışında. Ona siz karar vereceksiniz. AKP iktidarı sandıkta gidecek. Bu bizim 2'nci Kurtuluş Savaşı zaferimiz olacak" diye konuştu.

2/ 10
Kılıçdaroğlu İnegölde

Türkiye coğrafyasında yaşayan tüm insanların haklarını korumak için yola çıktıklarını vurgulayan Kılıçdaroğlu, "CHP iktidarında tek hedefimiz, halkın zenginleşmesi olacaktır. İnanç ve etnik kimlik bir bütündür. İnanç ve etnik kültüre saygı duymak gerekir. İnançlar ve etnik kimlikler başımızın üstündedir" dedi.

3/ 10
Kılıçdaroğlu İnegölde

Kendisine, 'Türkiye üretiyor mu yoksa sömürülüyor mu?' sorusunu sorduklarını belirten CHP Genel Başkanı, "Biz bunun için siyaset yapıyoruz. Allah aşkına bu düzenden kim memnun? Siyasetten zenginleşmek isteyen bir avuç insan memnun. Bu düzeni tersine çevireceğiz. Şimdi size soruyorum: TBMM'de hayali ihracatçı bir vekil ister misiniz? İhaleye fesat karıştıran, kalpazan, dolandırıcı bir vekil ister misiniz? Cevabınız hayır ise helal süt emmiş vatandaşlarımızı CHP çatısı altında toplanmaya davet ediyorum" diye konuştu.

4/ 10