Kılıçdaroğlu Mersin'de

'İktidar olunca onlara 'Devlet nasıl yönetilir' kursu açacağım'

Kılıçdaroğlu Mersin'de


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Yaşanılabilir bir Türkiye için' sloganıyla çıktıklarını, Ak Partililerin sürekli "Kaynak nerede?" diye sorduğunu söyleyerek, "Bu ülkede kaynak var. İktidar olunca onlara kurs açacağım. 'Hortumlar nasıl önlenir' kursu açacağım, 'Devlet nasıl yönetilir' kursu açacağım" dedi.
 

1/ 21
Kılıçdaroğlu Mersin'de

Kemal Kılıçdaroğlu, uçakla geldiği Gazipaşa Havaalanı'ndan, saat 09.00 sıralarında, kalabalık bir konvoy eşliğinde Mersin'in Anamur İlçesi'ne geçti. Kılıçdaroğlu, ilk olarak Libya açıklarındaki uluslararası sularda saldırıya uğrayan 'Tuna-1' adlı kuru yük gemisinde ölen 3'üncü kaptan İlker Büyükdere'nin baba evine taziye ziyaretinde bulundu. Acılı baba Halil Büyükdere ile yakınlarına başsağlığı dileyen Kılıçdaroğlu, daha sonra Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitinge katıldı.

2/ 21
Kılıçdaroğlu Mersin'de

Meydan, Türk ve CHP bayraklarıyla donatılırken, çevrede bulunan yüksek binalara Türk bayrağı, Atatürk posterleri ve CHP bayrakları asıldı. 'Başbakan Kemal' sloganıyla parti otobüsüne çıkan Kılıçdaroğlu, partisinin Mersin milletvekili adaylarıyla halkı selamladı. Yaklaşık 8 bin kişiye hitap eden Kılıçdaroğlu, yaşanacak bir Türkiye'yi yeniden inşa etmek için herksin çok çalışması gerektiğini söyledi.

3/ 21
Kılıçdaroğlu Mersin'de

'ALTI OKA EVET'İ BASALIM'

7 Haziran'da yapılacak seçimin Türkiye'nin geleceği için çok önemli olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, 13 yıldır iktidarda olan AK Parti'nin yanlış politikaları nedeniyle Türkiye'de 6 milyon 200 bin işsiz olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

4/ 21