Kılıçdaroğluna destek gösterisi

Kılıçdaroğluna destek gösterisi

CHP Ankara İl Başkanlığınca, parti genel merkezi önünde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na destek gösterisi düzenlendi. Partililer, CHP içindeki muhalefete ve Deniz Baykal'a seslenerek "Baykal elini CHP'den çek" çağrısında bulundular.

1/ 7
Kılıçdaroğluna destek gösterisi

“Vur vur inlesin, Baykal dinlesin”, “Baykal elini CHP'den çek” sloganları atan partililerin taşıdıkları “Seçimde 10 dakika çalışmayanların 1 dakika konuşma hakkı yoktur” dövizleri dikkati çekti.

Partililere yönelik ilk konuşmayı yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş, Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP'nin oylarının yükseldiğini ifade etti.

Güneş, “Bir yenilik olarak çıktık, Atatürk'ün partisi CHP'yi, Türkiye'nin ilerlemesi için yola çıkarttık. Hızla ilerliyoruz. Şimdi bu güçte ve bu sükunette olmalıyız. Her şey yolunda gidiyor” dedi.

2/ 7
Kılıçdaroğluna destek gösterisi

Örgütlerin, CHP'nin enerjisi olduğunu, kendilerine verdiği desteğin de farkında olduklarını kaydeden Güneş, partide zaman zaman ufak tefek tartışmaların yaşanabileceğini, bunu olgunlukla karşıladıklarını dile getirdi.

Güneş, “Yolumuza devam edeceğiz. Yolumuzdan ödün verecek durumda değiliz. Türkiye'nin önemli sorunları, halkımızın önemli sıkıntıları var. Bunların çaresi CHP ve sosyal demokrasidir” şeklinde konuştu.

3/ 7
Kılıçdaroğluna destek gösterisi

CHP Ankara İl Başkanı Tarık Şengül de iktidarı kazanamadıkları bir seçimden sonra “tatmin olduk” diyemeyeceklerini, ancak seçim sonuçlarının içinde bulunulan koşullar gözönünde tutularak değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.

CHP'nin yakın zamana kadar halkla arasındaki boşluğu kapatmakta başarılı olamadığını belirten Şengül, şunları söyledi:

4/ 7